Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Egész napos hasi fájdalom...

SOS! Egész napos hasi fájdalom (bal oldal) miatt milyen orvoshoz kell fordulni?

Figyelt kérdés

Folyamatos tompa de erős fájdalom, mozgás közben jobban fáj, hirtelen mozdulatra (akár orrfújás, köhögés) belenyilall még jobban. Ürítési, emésztési probléma nincs. Jobb oldalt, a köldök alatti területen fáj. Férfi az illető (22 éves).


Eléggé meg vagyunk ijedve, vártunk, hogy elmúlik, csak rosszabbodott. Attól tartok, hogy ha valami komoly baj is van, csak későbbre kapnánk beutalót, addigra meg rosszabbodhat.


Házi orvos? Majd ő ad beutalót máshová ha kell, vagy egyből máshová kell menni? Ha igen, hová?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


2015. dec. 31. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ügyelet, MOST!
2015. dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
A lehető leghamarabb orvos, sőt, jobban jársz/jártok, ha most azonnal ügyelet. Bár kicsi rá az esély, de ez vakbélgyulladás is lehet ami nem játék.
2015. dec. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Vakbélgyulladás is lehet, én is az ügyeletet javaslom.
2015. dec. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ügyeletre, vagy egyenesen kórházba most is lehet menni, illetve ügyeletet, vagy mentőt házhoz is lehet hívni.
2015. dec. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp ügyelet. A jobbik eset az epegörcs, de inkább lássa orvos.
2015. dec. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy napos vakbélgyulladás nincs. Szerintem ez ráér reggelig. Egyébként most jobb vagy bal oldal? Csak mert a kérdésben bal van, a kifejtésben meg jobb. Nem mindegy.
2015. dec. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, elírtam, elnézést csak ideges voltam. JOBB oldalról lenne szó, de már úton vagyunk az ügyeletre. Felhívtam őket azt mondták be kéne menni megnézni.
2016. jan. 1. 00:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit állapítottak meg az ügyeleten?
2016. jan. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Konkrétat nem. Csak kizártak pár dolgot, többek közt izomsérülést, sérvet. Ha nem múlik el, akkor háziorvoshoz kell menni a következő munkanapon, szóval az orvos nem találta olyan komolynak mint mi.
2016. jan. 1. 12:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínű a sima fertőzés. Ráhúzódik a hasi nyirokcsomókra, ezért okoz fájdalmat (ugyanúgy, mint a torokban). Azért nem árt odafigyelni, mert a vakbél is nyirokszerv, ettől be tud durranni. Has erősödne a fájdalom akkor menjetek vissza. Addig is diéta, bő folyadékfogyasztás, ágynyugalom és hűvös hasi borogatás.

Hétfőig még talán el is múlik.

2016. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!