Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18-20 évesek! Ti hány órát...

18-20 évesek! Ti hány órát alszotok naponta? és mennyi lenne az ideális?

Figyelt kérdés

19 vagyok és úgy érzem elég sokat alszom. van, hogy 10-11 órát is képes vagyok aludni, de az átlag 9 megvan. kíváncsi vagyok, hogy a velem egykorúak kb. mennyit alszanak és más is van-e ilyen helyzetben. ha nem alszom 7, de inkább 8 órát, elég hisztis tudok lenni, 6 meg az alatt ne is beszéljünk róla... eddig nem zavart, de haverok meg ismerősök tök jól bírják az éjszakázásokat meg 5-6 óra alvással is tök frissek meg üdék... át lehet szokni az átlag 7 óra alvásra anélkül, hogy ne legyek fáradt utána egész nap és goromba?

köszi a válaszokat!



2016. jan. 3. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Én 23 éves vagyok.


Nekem 7-8 óra alvás elég. 5-6 óra alvás után egész nap álmos vagyok,hisztis nem. Inkább nyugodt,lassú,fáradt. De kb 15 éves korom óta elég a 7-8 óra alvás.


Törekszem,hogy 11 kor legkésőbb aludjak, fél 7 kor kelek reggel.

7 órát alszol idővel átáll az szervezeted arra.


Nekem volt egy időszak mikor úgy melóztam,na meg hogy éljem egy kicsit az életemet,hogy 6 órát aludtam,de néha volt 5 is, de megszoktam. Azóta vissza álltam,mert olyan melóhelyen vagyok,reggel 8-16:00 ig.. fel 5 re haza érek és élem az életemet,legkésőbb 11 kor alszok,de ha éjfélkor kerülök ágyba az sem baj. Csináltam többször olyat,hogy hajnal 2-3 körül mentem aludni,de másnap zombiság :D

2016. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nemrég lettem 21 éves (fiú) és én is szeretek 10-11 órákat aludni, persze suli mellett gyakran ,,csak" 7-8 fér bele. Az alvásigény véleményem szerint legfőképp genetika, van akinek kevés is elég és van akinek nem. Azonban javítani lehet rajta, sok (nem túlzottan sok) testmozgással és egészséges étkezéssel (minél kevesebb zsíros, nehezen emészthető étel). 10-11-ről átlag 7-re nem hiszem hogy át tudnál szokni egyhamar, azonban 8-9-re egészséges életmóddal megoldható.
2016. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2016. jan. 3. 20:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 26 éves vagyok és simán le tudnék aludni 9-10 órát! Igaz már most 5-6 órával is beérem. 18-20 évesen ez inkább 10-11 volt ami ment hétvégén, sulis napokon 8 órát aludtam és bizony kegyetlen volt felkelni, 6 óra alvással meg mint egy zombi.

Egyébként át lehet szokni, nekem munka miatt sikerült, azóta még a 6 órával is elvagyok egész nap de azért szeretek aludni még mindig.

2016. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*21 évesen kezdtem dolgozni de az első pár hónap amíg átálltam a kevesebb alvásra nem volt a legegyszerűbb, nem megy egyik napról a másikra.
2016. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szorgalmi időszakban 5-6 órát alszok. Vizsgaidőszakban 10-12.


Ébredés után mindig morcos vagyok, de hamar elmúlik. Semmi különbséget nem érzek a két idő között, de nyilván szívesebben alszok tovább és jobban tetszik, ha nem az ébresztőre kell felkelnem.

20/L

2016. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2016. jan. 4. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:
17 eves vagyok, suli idoben alszok kb 6 orat, volt mar olyan nem egyszer hogy nulla vagy 2 ora alvassal mentem suliba. Most dolgozom, 12-18 oraban, igy alszok kb 4-5 orat..
2016. júl. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
wow, gondolom nem vagy túl kipihent
2016. júl. 27. 20:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én általában 8-9 órával szoktam beérni, viszont mostanában rengeteg a tanulnivaló és nulladik óra így 6-7 órára álltam át.Furcsa mert egész nap pörgök jobban mint szoktam, viszont este 6-7 után már hulla vagyok.

17/l

2016. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!