Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zabkásáról való vélemények/t...

A zabkásáról való vélemények/tapasztalatok érdekelnének! Sok helyen olvastam, hogy egészséges, laktató, ideális reggeli. Én 160g-os szénhidrát diétán vagyok, ebbe beleférne naponta egy tálnyi?

Figyelt kérdés
Azt megtaláltam, hogy 100g zabban 66g CH van, viszont ebből gondolom rengeteg lenne elkészítve. Mondjuk negyed ennyi elég lenne egy étkezésre?

2013. jan. 10. 15:16
 1/5 anonim válasza:
78%

Én 40g zabpelyhet szoktam megfőzni kb 2,5dl vízben teszek bele édesítőszert és ha kész akkor 1dl tejet öntök hozzá.

Tényleg laktató és szerintem neked is belefér a diétádba. :)

2013. jan. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
en nagyon gyorsan megehezek utana, szerinten nem idealis reggeli. kar, pedig nagyon szeretem az izet
2015. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szeretem a zabkását, de én csak zsíros dolgokkal tudok jóllakni, mint hús, tojás. Nálam amolyan kiegészítő csemege a zabkása, és egészen keveset készítek belőle. (nem tudom hány gram mert nem mérek semmit) egy bögre szokott félig-háromnegyedig lenni vele.


Egyébként nagyon jó hatása van az emésztésre. Anyu székrekedésre hajlamos, neki segített hogy minden nap tudjon vécézni. Nekem ellenkező problémám szokott lenni, talán mert nem igazán eszek kenyér féléket vagy nemtom.. Nekem meg ebben segít ha naponta fogyasztom.


Szerintem kísérletezd ki neked mennyi az elég. Nem vagyunk hiszen egyformák.

2020. szept. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha 40g zabkását fehérjeporral/ túróval felturbózol, valamilyen magvat raksz hozzá, akkor tökéletes vércukorbarát reggelid lesz. Nyugodtan fogyaszd attól függően melyik napszakban( reggel a legkevesebb ch délben a legtöbb este a kettő között)
2021. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2

Én is fél óra múlva nagyon éhes vagyok utána. És én is nagyon szeretem, ma is pont az volt. :)

2021. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!