Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor fog hatni? FONTOS!

Mikor fog hatni? FONTOS!

Figyelt kérdés
Mar egy hete nem sikerült WCzni most ittam ehgyomorra Ferenc József gyógyvizet 3 dl langyosan es vizet utána. Mikor fog hatni?

2016. jan. 18. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem nem baj, hogy nem pontosan erre válaszolok. Szerintem egy hét után amúgy nem fog segíteni egy pohár langyos víz, még ha gyógyvíz is. Azt viszont biztosan tudom, hogy ha naponta egy teljes kiőrlésű magos pékárut megeszel, akkor naponta lesz székleted. Egyébként egyszer nekem is volt egy ilyen hét, ráadásul kirándulás közben, ahol folyton mentünk mindenfelé, tehát nem mozgáshiány okozta, viszont állandóan ettünk csokit. Akkor megszenvedtem, így a megelőzésre koncentrálok inkább.

Fontos az is, hogy zsír vagy vaj által (ez a természetes nem a margarin meg ilyenek) megfelelő mennyiségű és minőségű zsiradék jusson a szervezetbe. Elegendő vízfogyasztás is fontos. Még eszembe jutott a sajt, amiből kis mennyiséget szabad csak enni, ha valaki szorulásra hajlamos. Remélem segített. Egyébként egy glicerines kúp lehet, hogy hamarabb hatna ebben az esetben.

2016. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennél a gyógyvíznél fontos, hogy éhgyomorra kell inni h hatásos legyen. Tehát felkelsz reggel és megiszod. Kb. 1 óra múlva már szaladhatsz is a WC-re, meg utána még jó párszor zsinórba, mert elég durván megfosatja az embert. Úgy hogy csak akkor idd, ha otthon maradsz utána. Rendesen lemossa a bélfalról a lerakódásokat.

Amiket írt az előző, azok jó részt éppen nem segítik elő a bélmozgást, a zsíros-olajos dolgok, meg főleg a sajt is olyasmi ami szeret megtapadni a bélfalon. A tömlős sajt kifejezetten "bélragasztó" táplálék.

A gyógyvizet magába igyad, ne hígíts, úgy hatásosabb. És tényleg ha reggel iszod üres gyomorra, akkor garantáltan megfuttat. :)

2016. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!