Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hónapja lejárt gyógyszer...

Egy hónapja lejárt gyógyszer már veszélyes/ ill. hatástalan?

Figyelt kérdés

A levélre az van írva, hogy 2015.12 hó a lejárati ideje.

A tájékoztatójában az áll, hogy a levélen megjelölt hónapnak mindig az utolsó napját kell figyelembe venni a lejáratot illetően. -Ergo alig egy hónapja járt le ha minden igaz.

Mit gondoltok, ennyi idő után már bajt okozhat, vagy esetleg nem fejti ki a hatását, esetleg ennyi még nem számíthat?

(Harmonet nevű fogamzásgátlóról van szó.

(Sajnos egyéb okok miatt csak hétfőre lesz meg a bogyó előreláthatóan, nekem meg vasárnapra már elfogy, és még 5 szem hiányozna. Hogy miért így van az most mellékes)

Nem kérek leszúrást, hogy előre kellett volna gondolkodni, tudom, de nem volt rá lehetőségem, hogy előbb receptet írassak, egyébként 22 éves vagyok, nem egy tini....a.

Legyen szíves csak az írjon aki a kérdésemre tud válaszolni, trollkodókat nem kérek, köszönöm a segítséget!


2016. jan. 22. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem úgy hat, mint kéne, ezért ha fogamzásgátlóról van szó, akkor addig, amíg nem tudsz beszerezni egy teljesen megbízható jót, addig a pasidra gumit kell húzatni, vagy neked kell más plusz védekezési módot kitalálni (pl. pesszárium).
2016. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az óvszer megoldható, sőt már egy ideje azt is használunk mellé, szóval terhes nem valószínű, hogy leszek, csak kellemetlen a helyzet. De aztán időközben szerencsére úgy alakult, h. lehet, h. holnapra mégis meglesz a bogyó, szóval már lehet megoldódott a kérdés, de köszi!:)
2016. jan. 22. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!