Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ugye normális, ha 5 éven...

Az ugye normális, ha 5 éven belül megszeretnék halni? Már több éve elhatároztam, hogy fiatalon szeretnék meghalni, mondjuk még a húszas éveimben.

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék: szeretek élni, de pár éve kisebb-nagyobb depressziós hullámok törtek rám, de ezt már amúgyis sokkal régebb óta fontolgatom. Úgy érzem, ha kitűzök magam elé egy ilyen célt, lesz elég motivációm, hogy addig letegyek valamit az asztalra (sajnos már most is csak ez visz előre). Mert hát nem akarok azonnal eldobni mindent; azt akarom, hogy arra emlékezzenek, ahogyan éltem, hogy mit értem el, szóval jó lenne ha boldogan emlékeznének rám vissza és megértenék, miért tettem.


Mi erről a véleményetek? Szerintetek ez normális vagy már a klinikai eset határát súrolja?

Lehetséges, hogy hiába áltatom magam, és sosem fogják megérteni az emberek, miért teszem?


Légyszi mellőzzük az "addig úgyis meggondolod magad, pláne ha megtalálod az igazit, stb." típusú szöveget, mert bár elismerem, hogy nem tudhatom, mit hoz a jövő, de az is lehet hogy a halálvágy ugyanúgy megmarad...

26/F



2016. febr. 1. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

egy életed van mindig igy gondolkodj utána rothadó hulla leszel ha meghalsz

Nem lesz második esély vége lesz az életnek örökre és semmivé halottá válsz

Nem hiszem, hogy nem lennének céljaid vagy hobbid amit szeretnél csinálni az életben foglalkozz azokkal

2016. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem, ha kitűzök magam elé egy ilyen célt, lesz elég motivációm, hogy addig letegyek valamit az asztalra"


Mit akarsz letenni az asztalra?

2016. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nos, a kérdésed úgy kezdődik, hogy "Az ugye normális...". Hát, erre a konkrét válasz az, hogy nem, nem normális, ha valaki meg akar halni a húszas éveiben. De szerintem ezt valahol te is tudod. Mit vársz? Győzködést? Helyeslést? Mások véleményét, mikor már döntöttél? Vagy mégsem döntöttél? Vagy ha mégis döntöttél, akkor meg már nem mindegy, hogy ki mit gondol?
2016. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: szokott lenni ideig-óráig, de sajna semmi sem tud sokáig lekötni.


#2: tudományos kutatást :D nem tudom, lehet hülyeség, de úgy érzem ott még van némi teendőm


#3: véleményt, nem győzködést. miért ne lenne normális dönteni, mikor legyen vége az életünknek? nem a kilátástalanság miatt, hanem mert befejezettnek tekintem az életem.

2016. febr. 1. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szokott lenni akár hetekig olyan, hogy nagyon-nagyon rosszul érzem magam és úgy érzem nincs semmi értelme az egésznek.

Elmondom nekem mi segített és segít mindig: Van egy nagyon jó barátom. Bármikor rossz kedvem van csak belenézek a szemébe és látom ott bent valahol az Embert. És ez jól esik, mert úgy érzem nem vagyok egyedül. És tudom ha meghalok soha többé nem láthatnám. Erre gondolni nagyon fáj. Ezért küzdök nem adom fel, az embernek csak egy élete van amiben boldog lehet és ki kell használnia az alkalmat. Nem lesz újabb lehetőség. Minden nap úgy kelek fel, hogy újra láthatok valakiben valamit ami bennem is bennem van valahol mélyen. Tudom, hogy nagyon zavaros ez az egész, amit leírtam, de ahogy gondolkodtam, úgy írtam a betűket. Így jártak a gondolatok a fejemben össze-vissza, de ha figyelsz meglátod bennük a közös pontot.Bocs ezt valamiért le kellett írnom.

2016. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
kerdezo mielott megolod magad megolnel engem?
2016. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia, bocsi a kései válaszért, azért remélem még élsz (update: amúgy még én is).

Természetesen nem ölnélek meg, sajnálom. Sőt, ha tudnálak megpróbálnálak lebeszélni minden efféle dologról. Akit le lehet, azt le kell. Az én álláspontom viszont még mindig a régi.

2017. nov. 6. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!