Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évek óta küszködök ezzel....

Évek óta küszködök ezzel. Vajon mi lehet? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni egy számomra nagyon kényes dolog miatt. Nagyon kérlek Titeket,hogy ne írjatok negatív dolgokat, mert elég nehezen bírom kiszűrni a rosszat,és így is haza vagyok csapva. Tudom,hogy nagyon hosszú lett,de ha elolvassátok,megértitek,hogy mindent le kellett írnom. 16 éves vagyok és lány. Arról lenne szó,hogy pár évvel ezelőtt kezdtem észrevenni,hogy nagyon rossz szagú a levegő,amit kifújok. Direkt nem azt mondtam,hogy a szájszagom, mert szinte biztos vagyok benne,hogy nem azzal van a probléma. Rendesen és rendszeresen mosok fogat, nagyon tiszta ember vagyok. Az egész fogsorom makk egészséges, minden fogam ép, egyenletes, hófehér, minden orvosi beavatkozás vagy bármilyen szer nélkül. Használtam már szájvizet és hasonlókat, hátha mégis ezzel van a probléma, de nem használt semmit, és érzem is,hogy valami más az oka. (Persze nem 100%) Illetve még az miatt is gondoltam,hogy nem csak a számon kifújt, hanem az orromon kifújt levegőnek is furcsa szaga van. Bár az enyhe fogalmazás,hogy furcsa. Mindig változó,hogy milyen szagú ezt észrevettem, illetve van hogy gyenge,van hogy közepes,és van,hogy nagyon erős.

És nem tudom hogy ebből kifolyólag-e, de az a legrosszabb, hogy lehet érezni körülöttem. Egyszerűen lélegzek és érzem hogy terjed a levegőben a szaga. Borzalmas...nem tudom mitől lehet, de leírom a tapasztalataimat..mikor nagyon kicsi voltam, azthiszem semmilyen szaga nem volt a leheletemnek. Mikor negyedikes voltam egyszer valaki megjegyezte, hogy rossz szagú a leheletem. Talán akkor volt valami nagyon pici, amit tényleg csak akkor érezni ha 5 centiről ráfújsz az emberre. ( Erről nem tudom,hogy az orromon kifújt levegő is az volt-e, de egyébként sem tudom, hogy normális-e,hogy az orron kifújt levegőnek is rossz szaga van). De 6. osztályban tisztán emlékszem,hogy mikor meleg volt fújtam magamra a levegőt, és szinte üde volt. Teljesen szagtalan, hideg levegő. Tökéletes.

De talán év vége felé, elkezdtem észrevenni,hogy jon ki a szag belőlem. Ezért mindig bekaptam egy falatot, és elmúlt. Később egyre kevésbé volt hatásos a kaja, továbbra is érezhető volt a szag. Onnantól kezdve mindig ez volt. Nem bírtam semmivel elmúlasztani. Viszont tettem megfigyeléseket, miszerint ha nem koncentrálok erre hanem elbambulok vagy másra figyelek pl: matek órán amikor a tanárnő magyaráz és elmélyedek benne, olyankor nincs semmilyen szaga a levegőnek. Tehát normális levegőt fújok ki. Úgy vettem ezt észre,hogy matek órán mikor kikerültem ebből az elmélyülésből, a levegőbe szagoltam, nem volt semmi rossz szag, viszont a lélegzetem innentől megint rossz lett. Illetve,hogy éjszaka,mikor alszom, nem rossz a lélegzetem. Ezt pedig úgy,hogy reggel mikor felkeltem és levegőt vettem, éreztem,hogy tiszta illatú a levegő, márpedig ha a lélegzetem rossz lett volna, akkor a levegő is ugye. ( Mert már ez a kettő onnantól amikor mondtam,hogy ennem kellett, mindig együtt járt, mindig érződött a levegőben.) És még volt olyan is,hogy voltak időszakok,nem tudom mennyi idő, de több nap biztos nem, maximum órába mérhető,amikor nem volt szaga a számnak. Lehet,hogy volt,hogy egy kis nyomasztóbb, nehezebb levegő volt amit kifújtam, de szaga nem volt.

Viszont ahogy telt az idő, már minden kis szakadás megszűnt, és már nem volt olyan,hogy nem ilyen a szaga. Nem volt olyan se,hogy elmélyedtem benne és ezért nincs. És azóta ez van. Akármit eszek, iszok, csinálhatok akármit, nincs olyan hogy normális. Fogalmam sincs,hogy ezek mennyire köthetők hozzá, vagy hogy mi ez az egész, de nagyon elegem van már. Voltam már gasztroenterológusnál, elküldött vérvételre, nem találtak semmit, és hasi ultrahangra ahol szintén semmi, ezért kaptam tőle egy kedves levelet,hogy ajánlja,az egészséges étkezést. Semmire nem mentem eddig, viszont van egy-két dolog amit még megemlítenék,mert lehe,hogy mérvadó: 3 éves korom óta aszthmás vagyok (akkor csak annyit látott édesanyám,hogy nincs minden oké, elvitt orvoshoz,és ők azt mondták,hogy kinövöm, erre kicsit később rendesen előjött, és sokáig fulladtam -én egyébként nem a súlyosabbik eset voltam,soha nem volt asthma rohamom- (asthma bronchiale az asthmam fajtája), még most is az vagyok, de már évek óta gyógyszereznek,úgyhogy lassan kinövöm :)

Iletve észrevettem még régen,hogy sokszor nem kapok levegőt az orromon, és sokáig volt az,hogy a kézfejemen a bőr kiszáradt, bevörösödött, vörös pöttyök jöttek ki rajta, és olyan száraz volt,mint egy hulla keze. Nem mertek hozzáérni a kezemhez..

Elmentünk vele bőrgyógyászatra akik elküldtek vérvételre ahol azt mondták,hogy enyhe por és lisztallergiám van ( a lisztet illetően csak a por közvetlen belégzése a tüdőbe,nem az evése - és szerintem ezt már kinőttem -.) Felírtak hűsítő ecsetelőket, (amikkel gyakorlatilag semmit sem értem ), és ennyi volt az allergiás történet.

Az,hogy az orromon nem kaptam mindig levegőt, ezzel nem mentünk kimondottan orvoshoz,mert azt gondoltuk,hogy az allergia miatt van, meghát így is ésszerű. Telt az idő, és mostmár tényleg nem kapok levegőt az orromon. Nemrég voltunk fül-orr gégészeten,ahol mondták,hogy tele van polippal az orrom, és szerintem az arcüregem is, mert azt mondta,hogyha nem húzódnak vissza a gyógyszerektől amiket ő most felírt, arcüreg műtét kell. Egyébként eszem ágában sincs megműtettni, mert a polip egy következmény, (a doktornő is azt mondta,hogy a rosszul kezelt allergia miatt alakultak ki) és hiába szedik ki, azok általában legalább 1x-2x visszanőnek még, így felesleges kiszedetni, inkább meg kell szűntetni a kiváltó okot. Hallottam,hogy van egy gyógymód, amiben valamilyen különleges sós vízzel vagy hasonlóval tisztítja ki az orvos az arcüreget, és attól lemennek a polipok. Akkor inkább ezt próbálnám meg,minthogy 3x szenvedjek + altassanak. Szóval, asthma,allergia is talán,orrpolip...nem tudom mi mivel függhet össze ebben, annyira zavaros. Mert ha ezzel az asthma&allergia dologgal hozható összefüggésbe, akkor miért múlt el régen, ha ettem rá? Akkor gyomorhoz köthetőnek kéne lennie. De a gasztroenterológián ahogy írtam, nem találtak semmit a vérvétellel és a hasi ultrahanggal. És ha az allergiához köthető,hogy lehet,hogy ha nagyon nagyon elmélyültem valamiben, akkor nem volt semmilyen rossz szaga? Ha ez miatt lenne, szerintem az nem akadályozta volna,hogy nem figyelek oda. De mostmár mindegy mit teszek, mindig van. Mi az isten lehet ez szerintetek?


2016. febr. 3. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Apósomnak azért rossz szagú a lehelete mindig, mert a gégefedő nem zár tökéletesen és így a gyomrából jön vissza a szag.

Amúgy meg nem tudom... kapásból arra gondoltam volna, hogy íny alatti fogkő. Nekem meg az volt, és hát kellemetlen volt a leheletem, közvetlenül fogmosás után is. Leszedték az íny alatti fogköveket és egyből megszűnt a probléma.

Milyen dokinál voltál? SZTK vagy magán? CSak mert magánban általában jóval alaposabbak.

2016. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de ha nehéz a légzésed az orrpolipok miatt azt bizony ki kellene szedni...

Manduláddal mi a helyzet, mert az is tud kellemetlen szájszagot produkálni? Nincs begyulladva(nem feltétlen fáj)?

2016. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mintha egyre jobban erősödne..ahogy teltek az évek egyre erősödött.

Valami orbitális gyulladás lehet bennem? És az hosszú évek óta? Akkor kimutatná a vérkép is..

2016. febr. 3. 14:23
 4/8 A kérdező kommentje:

És az apósodat sikerült meggyógyítani,vagy kezelni?

A Heim Pálban voltunk Budapesten a gasztroenterológián.

2016. febr. 3. 14:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy be lenne gyulladva, mert sose fáj, és már annyi orvosnál voltam és annyiszor, hogy nem bírom elképzelni,hogy ne vették volna észre.
2016. febr. 3. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:
A háziorvosodat kérdezted már?
2016. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a környéken csak vagy olyan orvosok vannak, akik nem értenek semmihez, vagy nem akarnak vele különösebben foglalkozni,vagy ilyen tipikus morcos fejű orvosok akiknek semmit sem lehet mondani,mert már akkor csúnyán néznek rád amikor az ajtóba állsz,hogy el kéne látni, és nem sokat várhatok a háziorvosomtól se..
2016. febr. 3. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de ez valszeg' nyitott gyomorszáj, vagy ilyesmi
2016. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!