Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék reggel felkelni?

Hogy tudnék reggel felkelni?

Figyelt kérdés

Általában későn fekszek le, nyáron akár hajnali 4-ig is ébren tudok maradni, ebből adódóan későn is kelek. Nem szeretem ezt az életmódot.

Hétköznaponként 11 óra körül próbálok mindig lefeküdni, de sokszor nem sikerül. Így a reggel egy kínszenvedés, 7.40-re kéne az iskolába érnem, de én akkor még csak itthon készülődök. Folyamatosan elkések.

Az elmúlt hetekben, ez miatt lefeküdtem 9-10 órakor, de ugyan az van. Sőt ma még rosszabb volt. Soha nem vagyok friss, órákon majd elalszom, nem tudok figyelni. Mit próbáljak ki?


2016. febr. 3. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel ezt a későn fekvést korán keléssel régóta alkalmazod, ezért nem is fog ez helyreállni pár nap/hét próbálásával.

Több lényeg is van.

Ha szeretnél frissebb lenni reggel, akkor érdemes odafigyelni jobban a táplálkozásodra (neten találsz jó kis praktikákat, javaslatokat), a naponta több testmozgásra is.

Mindig ugyanabban az időben feküdj le, még hétvégén is, max 22 órakor. Ha nem tudsz elaludni, akkor is maradj az ágyban, de ne nézz pl. horrorfilmet. A legjobb, ha megtanulod az autogén tréninget és az agykontrollt.

Hozzá kell szoknia a szervezetednek, lelkednek a változásokhoz, adj időt magadnak és ne add fel, légy kitartó.

2016. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!