Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fekete penészedés brutális...

Fekete penészedés brutális módon, mit tegyünk? (KÉP)

Figyelt kérdés

Panel lakásban élünk (önkormányzati lakás)

Havonta 1 üveg szavó penész elleni szer szinte kevés, fogalmam sincs mit tegyek, főleg hogy 2 éves kislányunk van, akit nagyon féltek nehogy megbetegedjen! Elköltözni sajnos nem nem tudunk... Holnap megpróbálok intézkedni, de sztem az lesz a válasz hogy ha nem tetszik költözzünk el.. :( Valakinek van valami bevált praktikája?


[link]


[link]


[link]



2016. febr. 3. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálam a panelban akkor indult meg brutálisan a penészedés, amikor kb. 2 hónapig nem üzemelt a tetőn lévő elszívó ventillátor. Mikor ismét üzemelt, el sem kellett takarítanom a penészt a fürdőszobából mert elpusztult és a víz magától is leöblítette. Ennyit tesz a ventillátoros szellőzés. Ráadásul az a 2 hónap elég volt és megbetegített a penész, köhögtem tőle jó erősen és sokáig.
2016. febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy butaságot kérdezek, de csak 1 éve lakunk panelban.. Ha véletlenül nem üzemelne normálisan a páraelszívó azt hogyan tudom észrevenni? Mert ha felkapcsolom a villanyt a wc-ben akkor automatikusan bekapcsol a páraelszívó is (van hangja) Viszont a napokban megtudtam hogy automatikusan be kellene kapcsolnia ha eléri azt a bizonyos páratartalmat, de mióta mi itt lakunk még sohasem kapcsolt be önmagától...
2016. febr. 3. 23:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem arra a páraelszívóra gondolok ami a tűzhely felett szokott lenni. Hanem a társasházaknál a tetőn szoktak lenni ventillátorok, és annak a csöve a falban be van vezetve a fürdőszobába. A nap nagy részében megy a tetőventillátor, és olyankor egy újságpapírt magához vonz ez a fürdőszobai szellőzőnyílás. Persze az sem kizárt hogy nem minden társasházban van ez így megoldva.
2016. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ma nagyon kiakadtam, mert 5 óra alatt a frissen vásárolt paradicsom bepenészedett az asztalon, a szekrényekben tárolt dolgok szintén, a cukor, liszt stb.. Az ablakok közül 1-et tudok kinyitni, mert most télen annyira megduzzadt a fa hogy nem tudom becsukni ha nincs itthon a párom (de még ő is nagyon nehezen) Már a falhoz közeli bútorokra is rámegy... Szóval jól kifogtuk...
2016. febr. 4. 00:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen nekünk is automatikusan be van vezetve, de úgy látom szart sem ér.. az ablakokon folyton folyik a víz :( Komolyan már a nyarat várom mert akkor nincs gond
2016. febr. 4. 00:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Mennyi a relativ paratartalom? Valami brutal nagynak kell lenni, hogy meg az etelek is peneszesedjenek, nagyon durvak a kepek is.

Lehet hogy kell venned egy nagyon komoly elektromos paratlanitot, sajnos a hasznalhatok 60-80eFt korul kezdodnek.

2016. febr. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan nagy a páratartalom, hogy víz csurog a falakon is, akkor ott valami nincs a rendjén. Méghozzá panel lakásban!

Egyetlen megoldás a megfelelő szellőztetés. Ha kell egy külön ventilátorral fújass az ablakra, hogy a levegő mozogjon. Az ablakot pedik sokszor nyisd ki.

Nem írod, hogy szigetelt-e a ház, milyenek az ablakok.

2016. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél olyan serezit stop vagy hogy kell írni párát benyelő cuccot, hátha.
2016. febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok szellőztetés. Pl. óránként teljesen kitárod fél percre. Azt még télen is ki lehet bírni. Vagy résnyire nyitod, de akkor több ideig.


A bútorok ne legyenek a kinti levegővel érintkező fal mellett vagy ha mégis, akkor messze a faltól, 10-20 centire és persze semmi más se legyen a falon.


A már meglévő penészt pedig szavóval kezelni.


Ennyit lehet tenni.

2016. aug. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!