Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltörtem egy higanyos lázmérőt...

Eltörtem egy higanyos lázmérőt, aztán hülye fejjel fel is porszívóztam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap este összetörtem a higanyos lázmérőmet. Az asztalról összesöpörgettem a kifolyt higanyt, de a padlón padlószőnyeg van, úgyhogy hirtelen indíttatásból felporszívóztam (nem tudtam, hogy nem szabad). Közben végig szellőztettem, és ma is, amikor csak lehetett, nyitva volt az ablak. A porszívót kitisztítottam, a ruháimat kimostam, a papucsot, amiben járkáltam a higany körül, kidobtam. Tehetek még valamit, hogy lehetőleg ne kapjak higanymérgezést? Vagy honnan tudhatom, hogy mikor kell orvoshoz fordulnom?
2016. febr. 4. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Nem fogsz kapni higanymérgezést, és nem csináltál nagyon rosszat sem. Sokat szellőztessél. Vegyél helyette egy műanyag vacakot...
2016. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyugtalankodj. Vegyél a vegyszerboltban, kertészeti boltban vagy patikában kénport. szórd be a szőnyegpadló érintett részét ill keféld szét egyenletesen, esetleg széles szőrecsettel de alaposan a kénport, hogy mindenhová jusson és 1 nap után porszívózd fel és esetleg ismételd meg a műveletet. A porszívó porzsákját nyugodtan dobd a kukába. A szellőztetés valójában nem sokat számít, mert lassan párolog a higany. A kénpor hatására ártalmatlan higanyszulfid keletkezik, ami felporszívózásra kerül. Ha így jársz el, semmi bajod nem lesz.
2016. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most megnyugodtam. Holnap megyek kénporért.
2016. febr. 4. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!