Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A füldugó mindennapos használa...

A füldugó mindennapos használata okozhat fülgyulladást?

Figyelt kérdés
Éjjel illetve hétvégén a tanuláshoz füldugót használok. Ez hétköznap kb. 7-8 órát jelent, hétvégén az éjszaka- tanulás együtt kb. 16 óra. Két féle szivacsos füldugót használtam, mindkettő rendkívül jól szűri a zajt, nélküle pedig nem tudok aludni, sem tanulni. Nagyjából fél éve használtam panasz nélkül, és rendszeresen tisztítottam és újakat vásároltam. Az utóbbi 1 héten viszont nagyon nehezen tudtam a fülembe helyezni a füldugót illetve mostanra fájdalmat okoz a viselése, olyan érzés, mintha feszítené a fülem belülről. Ilyen füldugót nem először használok és mindig odafigyelek hogy megfelelően helyezzem be. Lehet ez a panasz bármilyen gyulladás oka?

2016. febr. 7. 18:18
 1/6 anonim válasza:
Nekem azt mondta a biosztanárom hogy okozhat süketülést is
2016. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, mert a fülzsírt tolja be a dobhártyához.
2016. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Minden este vízzel mosom a fülem, így nem marad benne fülzsír. És miért okozna süketülést?
2016. febr. 7. 18:49
 4/6 anonim ***** válasza:
En mar evek ota fuldugot hasznalok , estenkent, mert a parom veszettul horkol, es egyszer sem volt semmi problemam vagy panaszom belole...
2016. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ppalacsinta válasza:

Szia!

Próbáltál már másik füldugót? Én évek óta használok sleepsoft füldugót. Nagyon kényelmes, nem feszíti a fülem, könnyen tisztítható és többször használható. Semmi gond nem volt a fülemmel.

A szivacsos nekem nem jött be, nagyon fájt tőle a fülem ...

2016. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
munkahelyemen kötelezö volt használni,nekem se jött be bal fülemben gyakran jött ki pattanás szerü meg könnyen begyullad stb, az is volt a gond hogy koszos poros olajos helyen dolgozva kivételkor koszos lett néha vissza tettem ugy és ettöl lett gond valószinüleg
2016. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!