Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az inzulinrezisztencia visszat...

Az inzulinrezisztencia visszatérhet?

Figyelt kérdés
Pár éve állapították meg nálam az IR-t, akkor gyógyszer szedésével a laborértékeim rendben voltak. Teherbe esetem, a gyógyszert nem szedtem tovább (orvosi tanácsra). Most szülés után 2 évvel hízok, szédelgek újra. Laborban még nem voltam, mert csak magánrendelésen nézik, piszok drágán a szérum inzulin szintet.De attól tartok mennem kell mindenképpen.

2016. febr. 11. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Le kell fogyni.
2016. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 vivie válasza:

Az inzulinrezisztencia nem gyógyítható. Soha nem fog elmúlni, max. jobb esetben enyhülni tud, rosszabb esetben II. típusú cukorbetegség lesz belőle.


A terhesség miatt kellett abba hagynod a gyógyszert, (szerintem mindenkinek ezt mondják) de a diétát és mozgást ugyanúgy folytatni kell szülés után, amint tudod csinálni. És persze a gyógyszert is kell továbbra szedni, ha a doki szerint szükséges.


Az inzulinrezisztencia nem visszatért, hanem mindig is megvolt.

Mindenképp menjél vissza a dokihoz. Csodálkozom, hogy nem is mondta, hogy szülés után azonnal menj vissza...


Elvileg megcsinálják TB alapon is a terhelésest inzulinnal, ha a doki úgy kéri, bár persze nálam is rejtélyes módon eltűnt az inzulinértékem az SZTK-s nőgyógyászaton, szóval jah... Elég gáz ://

2016. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!