Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 12 éves vagyok és nem tudok...

12 éves vagyok és nem tudok lenyelni egy tabletát hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom lenyelni nem tudom miért de kiakaszt az a a tableta a nyelvemen és kiköpöm vízel együtt és nem tudom hogy ezen hogy javítsak
2016. febr. 16. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Törd össze és úgy.

Én 15 vagyok és engem is kiakasztanak a tabletták.

2016. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Törd össze, és keverd egy kis kanál mézbe bele.
2016. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha össze lehet törni kisebb darabokra, akkor úgy. Egyébként nem szárazon kell lenyelni !! Bevesszük a tablettát a szájunkba és iszunk rá, pontosabban beszívunk mellé a szájunkba egy kis vizet és úgy nyelünk. Ha nem szabad összetörni, hanem egyben kell lenyelni, akkor gyakorolni kell pl. C-vitami tablettával vagy széntablettával. Ez csak egy rossz beidegződés, meg kell nyugodni
2016. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is mindig paráztam, hogy megfulladok. Régen meg csak ilyen kis kör alakú szörnyűségek voltak, amit ha eltörtem, akkor meg a helyes éle karcolta végig a nyelőcsövem.


Előzőnek igaza van, gyakorolni kell. Nekem úgy sikerült, hogy előbb a kapszulákhoz meg a lekerekített dolgokhoz szoktam hozzá, ezek könnyebben lecsúsznak.


A másik dolog: nézz a tükörbe, és nyújtsd ki a nyelved. Próbáld meg a nyelved hátulját lenyomni, mármint ne kézzel, hanem mint az orvosnál, mikor á-t kell mondani, próbáld meg annyira leszorítani a nyelved, hogy nagyon mélyen beláss a torkodba.

Ezt próbáld megszokni, hogy milyen érzés, hogy mikor ezt csinálod, hátul nagyon sok hely lesz. Próbáld úgyis, mikor csukva van a szád. A legjobb példa: mintha csukott szájjal akarnál ásítani.


Vedd a tablettát a szádba, mellé vegyél annyi vizet a szádba, amennyi elfér, nyomd le hátul a nyelved, lazítsd el a torkod, és nyelj. Az a legjobb, ha rögtön iszol még pluszban rá, így ha nem ment le, valamelyik korttyal észrevétlenül le fog csúszni.

2016. febr. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!