Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet a bőrömön pár kis...

Mitől lehet a bőrömön pár kis fehér folt? Képpel

Figyelt kérdés
A mellkasomon van csak, kicsit vörösebb ott a bőr és kis fehér foltok vannak, már kiskorom óta, a képen is látszik a panaszom. Voltam bőrgyógyásznál, aki azt mondta érhiányos... Itthon a neten rákeresve semmit sem találtam erről, nem is volt olyan találat pedig csak érdekelt tudok e arra tetováltatni. Itt a kép: [link]
2016. febr. 19. 06:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy ha melegem van, megizzadok, vagy leégek/lenarnulok a napon akkor is normális hogy vörös a testem, de a foltok fehérek maradnak, akkor látszik eléggé
2016. febr. 19. 06:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt mondod, csak a mellkasodon van. Kiskorod óta a számuk, méretük változott (nőtt)? (Ez fontos)

Ezt, hogy "érhiányos" nem értem. Nekem két gondolatom van: az egyik a pigmenthiány vagy vitiligo, a másik egyfajta gomba (nem ápolatlanságból ered, egyszerűen gombának nevezik a jelenséget, mely kifehéríti a bőrt). Ha vitiligo, arra biztos, hogy tudsz tetováltatni, bár a bőr érzékenyebb a fehér részeken. Ha gomba, a tetoválásba az sem zavar be úgy gondolom.

Régebben sem volt semmi, azon a testrészen lezajló betegség (pikkelysömör, stb)?

2016. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem nőtt, ugyanakkora maradt. Pigmenthiány esetén is lehetséges?

+ ezeket nem lehet kezelni, ugye?

2016. febr. 19. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:
De, igazából mindegyiket lehet, ha úgy vesszük :) Ha vitiligo, a Tiéd nem változik, tehát jó eséllyel megszüntethető (fényterápiával, bizonyos vitaminokkal) ha gomba, arra is van megfelelő szer (erre bőrgyógyász tud okosabbat mondani).
2016. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!