Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy gyógyszert vagy orvossá...

Ha egy gyógyszert vagy orvosságot x naponta vagy naponta x-szer kell bevenni, akkor az az x minimum vagy maximum?

Figyelt kérdés
Pl. nekem most napi kétszer kell két gyógyszer is, az egyik antibiotikum, és az jutott eszembe, hogy ha én nem foglalkozom azzal, mindig ugyanabban az órában, illetve hogy pont 12 óránként vegyem be, akkor ebből az következik, hogy néha túl hamar, néha meg túl későn kap a szervezetem a gyógyszerből. Érdekes, hogy ezt sosem hangsúlyozzák ki, hogy mindig ugyanabban az órában szedjük be (mint a fogamzásgátlónál pl...). Vagy mindegy? De hát mégis, azért óriási különbségek tudnak lenni reggel és reggel között, ahogy este és este között is (napi kétszer=reggel és este, na ja, de mi a reggel és mi az este? Egyik nap ötkor kelek, amúgy meg, ha nem kell korán kelnem, akkor alhatok tíz utánig is. Például. És ennek megfelelően akkor este: ha már délután ötkor-hatkor kókadom, akkor az az este, míg amúgy hajnali kettőig is dorbézolhatok, hogy a három-négyről már ne is beszéljünk).

2016. febr. 26. 09:10
 1/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk az eszembe jutott közben, hogy egyrészt x naponta-típusú gyógyszer pl. nem hiszem, hogy van, viszont ha meg naponta háromszor vagy többször kell bevenni valamit, akkor arra meg meg van határozva szerintem mindig, hogy min.vagy max x óránként, azt hiszem. Ugye? Vagy nem?

Tudom, még szerencse, hogy nem gyakran szedek gyógyszert, hogy ennyire nem vágom... :)

2016. febr. 26. 09:13
 2/10 anonim ***** válasza:
A két gyógyszerbeszedés közötti eltelt időintervallum a fontos antibiotikum, de minden más esetében is. Ha korán veszed be, a hatóanyag feldúsul, ha túl sok idő telik el a két gyógyszerbevétel között, akkor viszont esetleg nem hat.
2016. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Le van írva a tájékoztatóban, és el is szokták mondani. Ha pl. naponta kétszer, az nem azt jelenti, hogy reggel és utána két óra múlva megint. Hanem reggel és este.

Nem a minimumot és a maximumot jelzi, hanem pont annyit kell beszedni és pont úgy, ahogy mondták.

Ha naponta 3x kell, akkor is általában 6 órának el kell telnie közöttük.

A gyógyszertáros, amikor kiadja a gyógyszert elmondja és ráírja az adagolást. Ha valami nem világos, akkor tőle meg kérdezheted.

2016. febr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
x naponta beveendő gyógyszer már hogyne lenne, pl. a vízhajtók.
2016. febr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A doki is, a gyógyszertáros is, és a mindkét gyógyszerben lévő tájékoztató is csak annyit mond(ott), hogy naponta kétszer, reggel és este, semmi több részlet nincs róla, egyikben sem, ezért is kérdezem.

Számomra is az tűnik logikusnak, hogy akár egy óra különbség is lehet túl intenzív/túl sok kihagyás, de akkor meg miért nem hangsúlyozza ki sem az orvos, sem a patikus, sem egyik tájékoztató sem, hogy figyeljek rá, hogy pontban 12 óránként vegyem be? Ez a fura és ezt nem értem... Mert ha olyan fontos lenne, akkor csak le lenne írva, meg mondták volna... Vagy ez annyira evidens mindenkinek, annyira mindenki óraműszerűen működik rajtam kívül...?!

2016. febr. 26. 09:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha reggel és este, akkor nyilván eltelik annyi idő közte, hogy ne legyen túl sok.

Gondolom, a déli 12 óra már senkinek sem sem reggel és a délután 4 óra meg senkinek sem este. Vagy az estit nem hajnali 3-kor jut valakinek eszébe bevenni.

Ezen nem hiszem, hogy nagyon van mit magyarázni.

2016. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1-2 óra ide vagy oda nem számít. Az a pontosság, amit a reggelidnél, vacsorádnál betartasz, bőségesen elég. Ha hajnai kettőig dorbézolsz, és akkor vacsorázol, akkor nem vagy beteg, tehát mindegy.
2016. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem igaz, mert ha itthon dolgozom és bagoly életmódot folytatok, akkor a tüdőmet kiköpve-köhögve-fulladozva is dolgozhatok hajnalig, ha ez az természetes életritmusom, éjjel kreatívabb vagyok, és onnantól kezdve, hogy erre lehetőségem is van (értsd betegszabadság), már felborul az étkezési napirendem is, úgyhogy de: míg az elején még "normális" (=átlag emberi) életritmusban éltem, fáradtan, ezért akkor volt este és reggel, mint másoknak normálisan, ám miután lehetőségem volt kialudnom magam délelőtt, már bőven tíz után lett a reggel és éjfél körül az este. Szóval de, lehetséges, és ettől még nem tartom ufónak magam...
2016. febr. 26. 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor értetlenkedj tovább és szedd ahogy akarod.

Mindenki másnak tök egyértelmű, csak neked nem :)

2016. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na ez az, amit egyértelműen nem hasznos válasznak hívnak. :P

Valaki megértőbb esetleg...?

2016. febr. 26. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!