Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott idegeskedés, stressz...

Túlzott idegeskedés, stressz ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Bizonyos helyzetekben amikor stressz helyzetbe kerülök, vagy teljesítenem kell mindent elrontok. Nem tudok normálisan se gondolkodni. Amit tudok mindent elfelejtek. Kezem,lábam, hangom, testem remeg.

2016. febr. 26. 19:54
 1/4 A kérdező kommentje:
nekem gyógyszer is jó, csak segítsen.
2016. febr. 26. 19:57
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gyógyszerezd magad. Hosszú távon nem old meg semmit.

Inkább egyfajta autogén tréningre volna szükséged, sikerélménnyel. Meditációra, amely ellazít, amely során elmondhatod magadnak, hogy bízol a képességeidben, és szépen lassan, éles helyzetben is észleled, hogy egyre kevésbé idegeskedsz. Ez adná a sikerélményt, de el kell indulni az úton.

2016. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És szerinted hatásos? vagy hogy induljak neki?
2016. febr. 26. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy hatásos, hiszen nem szuperképességekről van szó, hanem arról, hogy amit normális, nyugodt körülmények között meg tudsz csinálni, azt bizonyos helyzetekben nem.

A meditáció pedig hatékonyan oldja a stresszt.


A meditálás alapjainak nézz utána a neten, könnyű, hamar megtanulható relaxációs technikáról van szó. (És abszolút biztonságos, voltaképpen egy álmodás és az ébrenlét közötti állapotot érsz el tudatosan ilyenkor.)


Amint ez megvan, kezdheted pozitív megerősítésekkel (gondolatokkal) a stressz csökkentését (bár a meditáció önmagában is hatékonyan csökkenti az általános stressz-szintet, ami éles helyzetekben is megmutatkozik - magam is tapasztaltam ezt).


A pozitív megerősítés lehet például annak a gondolatnak a nyugodt elismételgetése, hogy "minden helyzetben képes vagyok azt nyújtani, amit tudok", vagy "nem ijeszt meg semmilyen váratlan helyzet sem, mindig nyugodt tudok maradni". Ezek voltaképpen önszuggeszció, bizonyos fokig önhipnotizálás, amire az agy is "emlékezni" fog, ezért egy kis gyakorlás után szerintem garantált valami részsiker. Ez pedig lökést adhat a későbbiekre nézve.

2016. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!