Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosi hiba vagy sem?

Orvosi hiba vagy sem?

Figyelt kérdés

Édesanyàm COPD- ben szenved. 3 napja nagyon befulladt mentő vitte a kórhàzba. Sajnos jól ismernek màr minket az orvosok. A vicc az,hogy nagyon rosszul volt és kiakartàk engedni,apu harcolta ki,hogy ne,így befektették a megfigyelőbe. Màsnap fél nyolcra bementem a korhàzba ,s egy orvostól érdeklődtem az àllapotàról. Azt mondta majd jön a Főorvos asszony s ő dönt a sorsàról,de jobban van...aha apu ekkor érkezett nem sokra rà,hogy anyu sír annyira fullad,gyógyszert nem kap. Felhívtuk a szakrendelésen a tüdődoktort mikor viszik ugyan fel őt? Erre nem sokra rà kitoltàk . nagyon rosszul volt, rosszabb àllapotba volt ,mint mikor bekerült. A lényeg ,hogy a tüdőorvos nem csinàlt semmit vele, hazaakarta küldeni,nem fogta fel ,hogy megfog fulladni ha kiengedik,és egy legyintéssel otthagyott minket. Vissza letoltàk a sürgősségire...ott màr a főorvos csinàlta a papirokat,mondvàn úgyis meghal.... Na ekkor mentem fel az igazgatóhoz,ott mindent elmondtam az intézkedett, s rà nem sokra jön ki a főorvos és odakiabàl nekünk," most màr vàrjanak türelemmel ha kiprovokàltàk" nemsok idő elteltével kitoltàk anyut fel osztàlyra a belgyógyàszatra,de infuzió stb hirtelen...s valamelyest jobban volt. Viszont most a viselkedése teljesen zavart. Olyanokat mond,hogy hazajött a kispàrnàja, akkor eladta a pénzt,nwm tudja hol van és stb....

Kiengedték volna meghalni ez az egyik, a màsik ,hogy majd 24 óràn àt nem kapott semmiféle gyógyszert,hogy ne fulladjon!



#kórház #Orvosi hiba? Mulasztàs? Betegség
2016. febr. 27. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Itt tart ma a magyar egészségügy. Az orvos is hibázott, de valószínű, hogy felsőbb utasításra.
2016. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez a nő akit írtam a sűrgősségi osztàly vezető főorvosa. Ergo ott a fönök.
2016. febr. 27. 22:56
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Egy egyoldalúan leírt sztoriról nem lehet véleményt mondani. Alapból eléggé zavaros a sztori, de a másik fél meglátását is ismerni kellene.

Anyukád dohányzik/dohányzott?

2016. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján igen, hibázott az orvos, de ez egy elég nehéz kérdés, különösen COPD esetén, hiszen ez a betegség akár óráról órára tud romlani még megfelelő gyógyszerezés ellenére is. ( anyukám is COPD-s volt, elég sok tapasztalatom van) Nálunk sohasem fordult elő, hogy lemondtak volna róla, egyértelműen közölték, hogy mi lesz a betegség lefolyása és az utolsó pillanatig igyekeztek megkönnyíteni anyukám állapotát. Én annyit tudok, hogy többször volt, amikor már felkészítettek a legrosszabbra, volt anyukám 3 hétig lélegeztetőn légcsőmetszéssel, volt többször BIPAP gépen és mégis még évekig élt utána. Nem akarok hiú reményeket táplálni, csak azt akarom mondani, hogy ameddig ő nem adja fel, addig másnak sem szabad leírnia. Sajnálom anyukádat és jobbulást!


OFF

#3 Mi köze a kérdéshez, hogy dohányzott-e vagy sem? Egy orvosnak akkor is kötelező segítenie, ha napi 3 dobozt szívott. Egy balesetestől sem kérdezik, hogy ki volt a hibás, szívbetegtől, drogostol sem kérdezik, hogy mi vezetett az állapotához, hanem megkapja a szükséges segítséget.

2016. febr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó: Nyilván segíteni kell akkor is. Csak nem egy olyan sztorit olvastam már, hogy "a köcsög orvosok hagyták meghalni a beteget", holott csak szimplán nem lehetett rajta segíteni, mert a napi 3 doboz bagótól tropa volt a tüdeje.
2016. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor sem lehetséges az, hogy nem kap kezelést. A COPD már kialakult nála, tehát diagnosztizált betegségről van szó, akármi is legyen a betegség kiváltója. Sajnos ez a betegség nem gyógyítható, folyamatos fellángolások és rosszabbodás jellemzi, de egy orvos sem mondhatja azt, hogy nem csinálok semmit, mert úgyis meg fog halni.

Írtam azt, hogy COPD esetén komoly gyógyszerezés esetén is romolhat a beteg állapota, de nagyon nem mindegy, hogy hazaküldik megfulladni, vagy adott esetben egy BIPAP kezeléssel könnyíthetnek az állapotán. A betegség lefolyása szempontjából mindegy, emberileg nagyon nem.

2016. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De továbbra is csak az egyik oldalt hallottuk. Az, hogy nem csináltak vele semmit, elég hihetetlen.
2016. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez igaz, nem tudjuk, hogy milyen kezelést kapott vagy kapott-e egyáltalán. Az, hogy rosszabbodott az állapota még nem jelenti azt, hogy nem kapott semmit. A COPD sajnos ilyen.

Ettől függetlenül, ha nem is feltétlenül a kezelés folyamatában, de emberileg nagyot hibázott az az orvos, aki egy legyintéssel közli, hogy úgyis meg fog halni. Értem én, hogy az egészségügy tele van frusztrált, ideges és túlterhelt orvosokkal, de véleményem szerint azért elvárható lenne, hogy egy ilyen dolgot ne ilyen módon közöljenek a beteggel és a hozzátartozókkal.

Egy fuldokló betegnek is meg lehet hosszabbítani az életét gépi rásegítéssel, meg lehet könnyíteni a halálát morfium tartalmú gyógyszerekkel. Anyukám a IV. stádiumú COPD-vel még 8 évet élt és ez a 8 év neki is és nekem is nagyon sokat jelentett. Haragudtam volna arra az orvosra, aki elveszi ezt tőlünk.

2016. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!