Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az gáz ha 14 évesen nem tudok...

Az gáz ha 14 évesen nem tudok normálisa beszélni? és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Nos,van mikor nehezen jön ki egy szó amikor mondani szeretnék valamit,és mikor ki szeretném mondani amit szeretnék akkor mindig meg akad.kicsit idegesítő már,és kb 1éve van ez:/ nem akar elmúlni,a családtagjaimmal is nehezen megy a beszéd,pedig próbálok rendesen beszélni:/
2016. febr. 28. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyan így vagyok vele, de szerintem nincs ebben semmi gáz.

Egyébként 16 éves vagyok.

2016. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Reális önkép kialakítása, egészséges önbizalom.
2016. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!


Nem. Viszont fontos, hogy amennyire tőled telik, megtanulj normálisan beszélni, hiszen a kommunikáció elengedhetetlen része a beszélgetés.


Ehhez néhány tipp:


Először is javaslom, bővítsd a szókincsed. Ez azért jó, mert ha vannak olyan szavak, amiket nehezen tudsz kimondani, akkor azt lecserélheted egy szinonimára, amelynek könnyebb a kifejtése. Ehhez azt javaslom, hogy olvass olyan könyveket, amelyeknek választékos, szép a nyelvezete. A tudományos könyvek nem rosszak ebből a szempontból, bár az idegen szavak talán zavaróak lehetnek. De például ahogy visszaemlékszem a Harry Potter könyveknek is elég szép a nyelvezete. Tehát a lényeg, hogy komolyabb könyveket javaslok.


Másodszor azt javaslom, hogy legyél nyugodt, és beszélj lassabban. Lehetséges, azért is van ez a probléma, mert túl feszült vagy, és gyorsan a mondandód végére akarsz jutni. Nem kell sietni, meg fognak hallgatni.


Harmadszor, javaslom, hogy keress fel egy logopédust.


Minden jót kívánok.

2016. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végig raccsoltam több évtizedet. Aztán előadásokat kellett tartanom és nagy akaraterővel sikerült leküzdenem ezt. Sokat gyakoroltam tükör előtt, hangosan olvastam és felvettem, visszahallgattam. Logopédus is segített.
2016. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát:) igyekszem ezekkela megoldásokkal rendbe hozni a beszédem :)
2016. febr. 28. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!