Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasnyálmirigy- és vastagbélrák...

Hasnyálmirigy- és vastagbélrákra emlékeztető tüneteim vannak január óta. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál. Először vérvételen, azután pedig belgyógyászaton és gasztroenterológián.

A vérvétel nem mutatott semmi komolyabb eltérést. A belgyógyászaton ajánlották a béltükrözést, részben valószínűleg az aggodalmaim miatt.

A gasztroenterológián pedig azt mondták, hogy mivel tavaly augusztusban voltam legutóbb tükrözésen, indokolatlan lenne egy újabb, mert fél év alatt nem alakulhat ki daganat. (Legutóbb gyulladásokat találtak a vastag és vékonybélben, polipot nem. A szövettani eredmény is jó volt.)

2012-ben viszont kivettek egy (jóindulatú) polipot is, amely 2006 óta bent volt. Illetve, akkoriban is voltak gyulladások, melyek néhol pontszerűen/horzsolásszerűen bevéreztek.

Konkrétan a hasnyálmirigyemet viszont még soha nem vizsgálták meg. (Hasi ultrahangra június 22-re kaptam időpontot.)

A háziorvosomnak hisztérikusan aggodalmas állapotban tudtam elmondani a tüneteimet, félelmeimet. Ő szerinte nincs hasnyálmirigy daganatom, hanem inkább a vastagbél leszálló (bal felső) részében valami gyulladás alakulhatott ki.

Én - személy szerint, a tüneteim alapján - azt is esélyesnek találom, hogy hasnyálmirigy alulműködésem lehet, mert nemcsak fájdalmas, hanem "feszítő" érzéseket is érzek (és még sok egyebet, hosszú lenne leírni).

DE, sajnos sokszor a legrosszabbra gondolok... és ezért haragszik rám a családom.

(Egyébként székletmintát is adtam be bakteriológiai vizsgálatra, még nem tudom az eredményt.)

Pszichésen sem mondható el rólam, hogy egészséges lennék.

22 (lassan 23) éves fiú vagyok.


2016. márc. 6. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

22-23 évesen ne rákra gondolj! (hacsak nem halt meg rokonod nagyon fiatalon ilyen miatt...)

fájdalmat, puffadást leggyakrabban pszichés problémák, bélgyulladás, vagy tápanyag intolerancia/allergia okoz.

kivizsgáltak laktóz intolerancia, táplálék allergia, coeliakia (gluténérzékenység), illetve gyulladásos bélbetegség irányába (Crohn- betegség és colitis ulcerosa az utóbbi csoport). ha nem, akkor inkább azok irányába kellene nézelődni.

amúgy meg nem írtad le részletesen, mik a tüneteid, így nehéz véleményt mondani.....diétázol? (tejet mindenképp kerüld, esetleg a gluténmentes étrendet is érdemes kipróbálni pár hónapra, hátha...)

ha érdekel, nekem is pokoli panaszaim voltak, puffadtam, görcsöltem, fájt a hasam, hasmenésem volt évekig. elkezdtek kivizsgálni, a biopszia gyulladást mutatott, de semmi specifikus és egyértelmű eredmény nem volt. meguntam, aztán kiegyensúlyozottabb lettem lelkileg, és pár éve nincsen emésztéssel kapcsolatos panaszom.

2016. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az egyik dédmamám vastagbélrákban halt meg 79 éves korában. Az ő nagymamája is bélrákos volt.

Dédnagyapám pedig 50 évesen gyomorrákban.

A családban jelen van a cukorbetegség is (nagyapám, nagybátyám).

Az augusztusi szövettaneredmények nem mutattak ki Crohn-betegséget, csak sima gyulladást. Bár aggódtam, nehogy elrákosodjanak a mintavételek helyei.

A tüneteim éles fájdalommal kezdődtek a köldök környékén, főleg valamivel alatta. Öt nap múltán ez a fájdalom feljebb tolódott, a köldöktől balra (és fent) 8-10 cm-re. Innentől kezdve érzek a derekamban és a hát alsóbb részein sokszor egy jellegzetes, szorító fájdalmat (nem szélgörcs). Ez a fájdalom néhány hete már a hát (bal) felsőbb részein is érezhető. Illetve, a has felsőbb területein is. Néha, ritkábban az epehólyagom környékén is fáj. Pár napja a jobb oldalamon is érzem.

Püffedek. Bizonyos testhelyzetekben nem érződik igazán.

Vécézés/"ürülés" után jobb, és talán estére mindig fokozódnak a "fájdalmak".

Össze-vissza... Sokszor például a bal medencecsontomnál is "feszít", vagy a derekam jobb oldali részénél.

A bakteriológiai vizsgálat negatív lett, nem találtak kórokozókat.

Néhány hete szedek probiotikumot és Duspatalint.

Nem diétázom, bár valószínűleg fontos lenne, mert eddig egészségtelen életmódot folytattam. Sokat ettem, elhíztam, keveset mozogtam. Csak sétálni szoktam.

Fogyást egyébként csak minimálisat tapasztaltam, talán 3 kg-ot.

2016. márc. 12. 00:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

első körben szerintem kezdj étrend változtatással- ahogy korábban felvetettem. minél kevesebb tej, sok gyümölcs-zöldség, kevés zsír.

labor vizsgálatod azért gondolom volt, ahol néztek GOT, GPT, GGT, ALP, amiláz értékeket, vagy legalább részben. azok mit mutattak?

2016. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Serum GOT: 25 U/l (5-46)

Serum GPT: 44 U/l (5-60)

Serum G-GT: 24 U/l (10-45)

Amiláz meghatározás: 43 U/l (< 90)


Vérsejt süllyedés: 11 mm/óra (2-15)


Eltérések:

Serum koleszterin: 5,38 mmol/l (3,30-5,20) +

HDL koleszt.dir.meghat.: 0,72 mmol/l (0,90-1,40) -

LDL-koleszt. /számolt/: 3,90 mmol/l (< 3,40) +


Majdnem eltérés:

Serum összfehérje: 79,8 g/l (60,0-80,0)


Illetve, a "viz. fehérje: +", de később már negatív volt.

2016. márc. 13. 19:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Február 25., délelőtti adatok.
2016. márc. 13. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Azokat a rokonaidat vedd példának, akik egészségesek, illetve nem belsőszervi rákkal hunytak el. Életmódváltoztatás, fogyás, kiegyensúlyozott rendszeres mozgás, túlzások kerülése - pihenésben is -, szellemi megújulás, lazítás. Friss levegő, tiszta víz, természet, kapcsolat a földdel, erdei séták, kirándulás, kellemes emberek társasága, gondtalanság, kiegyensúlyozottság, kis örömök megbecsülése, bölcs életszemlélet. Megválogatott ételek, teák, gyümölcslevek. Vérnyomás, pulzus, biológiai értékek rendezése. Kevesebb félős foglalkozás magaddal. Egy kedves, megértő barátnő.
2019. nov. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!