Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 4mg rivotril szedése...

Napi 4mg rivotril szedése évekig sok, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Kb. 7 hónapja szedem,másfél éve lettem beteg,hirtelen fulladás érzés szapora szívverés,azt hittem infarktusom van de kiderült hogy ,,csak'' pánikroham volt,akkor kerültem egy pszichiáterhez,felírt nekem mindenféle mérgeket, hosszú lenne felsorolni az összeset,amiktől majdnem elpatkoltam,csak növelték a rosszullétek számát,otthagytam és nem szedtem semmit hónapokig,de minden nap pokol volt,fulladás hirtelen szapora szívverés minden reggel délelőtt is előjött furcsa de mindig delután kb. 2-3 -ig tartott.

Egyik nap kaptam egy ismerősömtől 20 szem rivót,ő inszomniára kapta,az csak 0,5 mg-os volt , este bevettem egy szemet enyhültek is a tünetek,reggel kipihenten ébredtem, elvoltam napközben is, délbe bevettem egy felet, este megint egy egészet.A pszichiáter jól mellé lőtt a sz@rjaival, mindent kipróbáltatott velem csak pont a rivót nem,antidepresszánsokkal mérgezett amiktől egész nap zombi voltam meg fájt a fejem , a fulladási rohamok is megmaradtak.

5 hónapja napi 4 mg-ot szedek ,nem is bírok többet kipróbáltam bevettem egyik nap többet mert felidegesítettek de hiába mert csak nehézlégzésem lett tőle,azóta mindig figyelek hogy a napi 4 mg-ot ne haladjam túl,amúgy feketén szerzem be a gyógyszert,kiszámítva ha a pénzéhes háziorvosommal iratnám fel kb. ugyanannyiba kerülne.Szoktam így olvasgatni rivó témában fórumokat,majd mindenki becsmérli meg le akar szokni,nekem jó így csak ne szenvedjek ,lefekvés előtt benyomok 2 mg-ot,hallgatok egy kis stonermetált az ágyban és 15 perc múlva már alszok is,még szépeket is álmodok és kipihenten ébredek,reggel indulás előtt felet és délután megint felet,valaki azt írta az egyik fórumon hogy 18 éve szedi és kutya baja,olyan valakik válaszait várom akik szintén szedik vagy szedték évekig.



#Rivotril #klonazepám.
2016. márc. 6. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
És mi okozza a pánikrohamot ? Mert ha marha emberek és erre valaki rádöbben akkor a p**ba dobod elfele .
2016. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem már álmatlanságra sem hatott, így hát meg váltam tőle.
2016. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az elsőnek-nem tudom mi okozza,az első roham nappal történt azelőtt éjjel aludhattam vagy 4 órát egy sikeres üzleti ügyet ünnepeltünk,rendesen elázva feküdtem le és sajnos reggel várt a munka össze kellett szednem magam valahogy, megihattam vagy 3 erős kávét hogy kijózanodjak,kb. 11 óráig nem is volt gond addig pörögtem mint egy gép, de utána majd le estem a lábamról bár hazamentem volna akkor inkább...De én barom megittam még egy kávét és dolgoztam tovább,rá 30 percre rosszul lettem,kezem lábam lezsibbadt elkezdett kalapálni a szívem ezerrel meg alig kaptam levegőt, rögtön infarktusra gyanakodtam a lábamon bementem az korházba, rám tették a szívmonitort ,EKG-t és közölték az orvosok hogy nyugodjak ez nem infarktus hanem egy pánikroham,valami kálcium inekciót adtak be meg valami tablettát, gondolom valami nyugtatót, kb.40 perc múlva a lábamon jókedvüen távoztam hogy megúsztam ennyivel,de korai volt az öröm,másnap reggel elkezdett szúrni a szívem körül,rögtön elmentem egy kardiológushoz,volt szívultrahang, holter ,ekg, minden negatív lett csak a pulzusom volt magas , és azt mondta a szívdoki hogy ez pánikbetegség és hogy ezeket a szívkörüli fájdalmakat az agyam generálja, így kerültem a pszichiátriára a többit már leírtam.

Szerintem a szimpatikus idegrendszerem ment gajra,tönkrevágtam az életmódommal.Azóta se alkohol se kávé se cigi és járok gyurni rendszeresen de mostmár késő,a tünetek jönnek akármit csinálok.

2016. márc. 6. 23:54
 4/4 Kutyus70 ***** válasza:

A téma úgy látom nem éppen aktuális... hiszen 2016 nem éppen most volt, de elolvastam. Rengeteg ellentmondás van benne. "...kaptam egy ismerősömtől 20 szem rivót,ő inszomniára kapta" Álmatlanságra 1000 gyógyszer van, a Rivo pont NEM tartózik közéjük akkor sem, ha enhye altató hatása is van, de nem erre találták ki. Ha mégis valaki erre írta ki az ismerősödnek akkor az pályát tévesztett....


Ha az orvosos nem tájékoztatott (ahogyan anno engem sem sajnos...) akkor ttőlem tudd, hogy a Rivotril borzasztó erős függőséget okoz, és ezt sajnos csak akkor tudja meg az ember, amikor már hónapok óta gyanútlanul szedi.


A nehézlégzést az is okozhatta nálad, hogy megterhelte a szívedet. Erre érdemes figyelni (nem csak neked, hanem azoknak, akik most évekkel később is szedik). Én is jártam úgy, hogy idegesebb voltam, vagy 1Xrüen magam alatt voltam, vettem 5 tabletta 2 milligrammost, pár perc után tök nyugodt és elernyedt voltam, de fél óra után hevesen vert a szívem és nehezen lélegeztem. Szerencsére nem állt meg a szívem...


Még annyit a Rivotrilról, hogy hosszú távon (itt persze azokra gondolok akik rendszeresen és hosszú évekig szedik) nagyon öli az agysejteket és jelentősen romlik az ember memóriája!!! A gyógyszertáritok erről természetesen egy szót sem említenek a mellékhatásokban. Nem akarok a Rivotril ellen beszélni mert vannak esetek amikor kell! De akkor is azt tudom javasolni, hogy minél előbb le kell szokni róla fokozatosan.

2021. febr. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!