Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb, ha valaki...

Melyik a rosszabb, ha valaki gyógyszert szed (frontin, rivotril ) vagy ha valaki alkoholizál?

Figyelt kérdés

Konkrét esetről van szó. Egy közeli ismerősöm szedi a bogyókat. Van, hogy naponta, van, hogy nem naponta de 1 héten többször. Míg én iszok, de nem mindennap. 1 héten 2-3 alkalommal maximum. (5-8 doboz sört)

Tudom egyik sem jó, de melyik a rosszabb?


2016. febr. 4. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter nélkül mindkettő rossz, mert csak függőséget jelent, semmi mást. Pszichiáter mellett (és pszichoterápia mellett) a gyógyszer a jobb, mert azt egy idő után le lehet végleg is tenni. A piát nem, az idővel csak rosszabbodik.
2016. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A megfelelő dózisban, orvosi felügyelet mellet szedett nyugtató, antidepresszáns sokkal kevesebb gondot okoz, mint az ivás. Ahogyan előttem írták: a gyógyszerrel le lehet állni, az alkohollal soha. Az alkoholizmusból nem lehet meggyógyulni, csak tünetmentes időszakok lesznek, és ezek sem tartanak sokáig. Tapasztalatból írom, a családban mindkettőre volt példa. Alkoholbetegségbe a családunkban többen meghaltak, többek között apukám is. Gyógyszernél ilyen nem fordult elő, a problémák megszűnése után mindenki le tudott állni vele és ma már normális életet élnek.


Arra pedig hívd fel az ismerősöd figyelmét, hogy mindkét gyógyszert csak rendszeresen szabad szedni, a rendszertelenül szedett gyógyszer nem fog megfelelően hatni.

2016. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A gyógyszerszedést ugy gondoltam, hogy semmi baja az illetőnek, csak ugy szedi, mert szerinte "jobb ugy az élet". A tegnapi napot szó szerint átaludta. Én dolgoztam, reggel 9-kor felkeltem, felkelt ő is, 10-kor visszaaludt és 3 után úgy kellett felhivni, hogy engedjen be, mert nem ébredt fel a kopogásomra, ami nem volt tul halk.. Aztán 3-5 percet fent volt, majd visszaaludt és éjfélkor mikor hazaértem munkából, akkor ébredt fel..

Szerintem - és ez csak az én véleményem - ez a fajta gyógyszerszedés rosszabb, mint az, hogy én most megiszok 1 nap pár doboz sört. És nem mindennap iszok.



Amit tudni lehet még róla, hogy elég negatív, agresszív, kishitű az illető. Ma találtam meg a táskájában 3 doboznyi gyógyszert vagy üveg vagy amiben adják. 2 tele, 1 meg már üres..

2016. febr. 4. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:
A
2016. febr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!