Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit használjak, ha büdös a lábam?

Mit használjak, ha büdös a lábam?

Figyelt kérdés

Csak bőr cipőt hordok, 100% pamut zoknit veszek (bár erősen kétlem, hogy tényleg 100%-os), reggel, este alaposan megmosom a lábam.

A Sana lábszagűző spray-től még két fokkal büdösebb, a szagtalanító talpbetét 2 alkalomra elég. Teljesen egészséges a lábam (és úgy tudom, én magam is).

És nemsokára jön a harisnyás időszak...

Mivel szüntessem meg a lábszagot?


2016. márc. 7. 20:10
 1/7 Boda Gergő ***** válasza:
szia, nekem hasonló gondokra a Naturland Lábhintőpor vált be. Keresd a Tescokban vagy a gyógynövényboltokban , de néhány gyógyszertár is forgalmazza. 4-5 alkalom után már nincs is erős lábszagod. Fertőtleniti a lábat és a cípő szórva azt is és annak is elveszi a szagát.
2016. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vegyél fertőtlenítőt és fújjad be vele a cipőidet belülről.

ezt elég egy alkalommal megcsinálni.

(ha felveszed valaki más cipőjét vagy papucsát attól tiltakozhat a lábad így hogy bebüdösödik.

ügyelj arra hogy más cipőjét, papucsát ne vedd fel.

a lábadat pedig ne mossad szappannal soha többet.

nekem 30 éve működik ez a módszer.

2016. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresen el kell távolítani az elszarusodott bőrt talpreszelővel, horzsakővel, mert a szaru anyagát bontják a vajsavas erjesztést végző baktériumok. Hetente egyszer lehet formalinos lábfürdőt alkalmazni. Érdemes lábgomba ellenes hintőport is rendszeres használni.
2016. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld behinteni a lábad szódabikarbónával. És a cipőket is. Azokat viszont fertőtleníteni is kellene.
2016. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A szódabikarbónát is próbáltam tavaly nyáron, akkor tényleg nem volt büdös, viszont izzadt akkor is.

Nincs elszarusodva a bőr a talpamon. A lábujjaim között viszont nedvesebb valamiért.

2016. márc. 7. 20:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Melyik naturlandos lábhintőporra gondolsz? Úgy látom, többféle is van.
2016. márc. 7. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sparsorium antisudoricumot lehet kapni a gyógyszertárban, pár 100 ft, mi évek óta használjuk, nagyon bevált! :)

2016. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!