Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iszonyatosan fájó csonthártyag...

Iszonyatosan fájó csonthártyagyulladással mit csináljak? (túl sok sport miatt)

Figyelt kérdés
Konkrétan annyira fáj, hogy rálépni alig bírok. Heti 2x aerobicozom, +pilates, és rendszeresen futok. Nem olyan régen kezdtem. Péntek reggel voltam futni és azóta iszonyatosan fáj mindkét bokám, lábszáram :(
2016. márc. 14. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Most a legfontosabb a pihentetés. Ne sportolj! Ne erőltesd! Fáslizd. Szerdán lesz legközelebb doki és akkor mutasd meg magad. Az ügyeletes patikában vehet valaki neked (mert Te ugyebár most pihenőben vagy) recept nélküli krémeket, pl. Apranax, Diclac, Svédkeserű, Árnika, Fekete nadálytő.
2016. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyél be gyulladáscsökkentő gyógyszert (ne egyszer, hanem naponta 2-3-szor szedd pár napig), pihentesd, borogasd hideg vízzel.
2016. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi lett neked?

Sportorvos engem kórházba utalt.

Gipszelni kell szerinte.

2022. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem emiatt begipszelték mindkét kezem 6 hétre és gyulladáscsökkentőt szedtem.
2022. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is lábon volt, intenzíven sportolok, edzést tartok.

Először injekcio kúra volt, aztán tett fel sportorvos fáslit mindkét lábamra, de ezt a vastagabb fajtát, ami jobban tart. Ez volt 1,5 hónapig, jártam hetente injekcióra és térdig fásli. Nem lett jobb, innen már táppénzen voltam mert járás is nehéz volt. Aztán írt mankót ki az orvos és már beutalt kórházba. Ott megvizsgáltak és a doki mondta, hogy 2 hétig próbáljuk meg, hogy minimálisan terhelem és mellé gyógyszert kapok.

Nem lett jobb így pénteken mindkét lábamat begipszelték. Egyelőre bent kellett maradni, szerdán ha minden jól megy, kapok teljesen zárt gipszeket és hazaengednek. Ez lesz 4 hétig, aztán ha az orvos úgy látja akkor járógipsz kerül fel.

2022. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!