Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhesen normális az...

16 hetes terhesen normális az enyhe hasgörcs, illetve végbél környékén nyilallás?

Figyelt kérdés
csak pár napja érzem,de aggaszt.nektek is volt ilyen?nem folyamatos,de naponta többször előjön,és nem erős a görcs sem,csak olyan mint menstruáció előtt.
2013. szept. 16. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem normális, de nem is olyan amitől kétségbe kellene esni. Nekem is volt a 12 héttől, én rohantam a dokihoz mondta szedjek magnéziumot (3x1 Magnerot) és pihenjek sokat. Magnézium szedésére teljesen el is múltak ezek a panaszok. Nekem amúgy is problémás a terhességem mert 6 és 8 hetesen véreztem így én minden picike fájdalomra kétségbe esek. 30 hetesen egyik nap erős mensi görcseim voltak, aztán kiderült nem is mensi görcsök csak sok lencsét ettem. :D Szóval ilyen is van, nagyon összetéveszthető, hogy az embernek a hasa fáj vagy a méhét érzi. Én javaslom, hogy orvosnak mutasd meg magad 1-2 héten belül, de biztosan nincsen semmi baj. Addig is érdemes beszerezni magnéziumot, és sokat pihenni.
2013. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem no a mehed, nyulnak a szalagok.

Pihenes es magnerot.

2013. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én pont ma voltam orvosnál, én is 16 hetes vagyok.

nekem is vannak görcseim néha, meg szúrkálások, nyilalások, nekem nem a végbél környékén, hanem olyan, mintha a hüvelyemben érezném.

azt mondta az orvos, hogy nyúlnak a szalagok, nő a méhem, és teljesen normális a görcs, ha nem erős, nem állandó, és nem kíséri vérzés.

mivel neked nem folyamatos és nem erős ezért megnyugodhatsz.


magnéziumot szedj, az jó a görcsökre, ellazítja az izmokat is.


boldog babavárást! :)

2013. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.És aludni milyen pózban tudsz?Nekem napok óta kényelmetlen a félig hason alvás.Nyomja a hasam,nem vészes,de mintha nyomás lenne így a hasamban
2013. szept. 16. 23:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egész terhesség alatt úgy aludtam kb. 12. héttől (amúgy előtte nagy hason alvó voltam) ,hogy egy vastagabb takarót feltekertem azt át öltem és ezzel együtt még egy takaróval betakaróztam. Már igazán szeretnék megint hason aludni, de még legalább 5 hetet ki kell így bírnom. :D
2013. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, ma en is erzek szurkalasokat a huvelyembe.

Holnap megyek uh-ra, nagyon varom.

Javaslom a szoptatos parnat, a 11.heten rendeltem, es azota csak azzal alszom, teljesen osszenottem vele.

Szuperul tamasztja a hasat, neha beteszem a combjaim ala, vagy a fejemet tamasztom, ha tevezek.

2013. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!