Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megégettem magam, mennyire...

Megégettem magam, mennyire vészes?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy hajvasalóval történt, és bár szerintem nem érintette túl mélyen, anyukám már bepánikolt, hogy elcsúnyítom az arcom, meg minden, (mivel az állam bal oldalán van,alul) ÉS mielőtt elkezdene anyázni vki, hogy 13 évesen miért vasalom a hajam, (csak a fufrumat vasalom mert az muszály mert iszonyat göndör, a többit nem szoktam) másrészt meg eléggé leszólnak, ha konyhás néni kinézeted van, mert a hátratűzött fufrud össze-vissza áll.. na végül az lenne a kérdésem, hogy a képen nektek milyen vészesnek tűnik, volt e már valakinek ilyen tapasztalata, vagy valamit tud e erről, és hogy ezt végső esetben át lehetne e műtetni. [link]

2016. márc. 16. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Túl fogod élni - ez jó hír. Másodfokúnak tűnik, szerintem szépen be fog gyógyulni. Ha heges marad, vagy foltosan barnul a nyáron (óvatosan napoztasd majd az arcod), akkor keress meg egy bőrgyógyászt, addig meg kenegesd Curiosával.


A frufruddal kapcsolatos problémád nem hinném, hogy releváns. Azt viszont leírhatnád, hogy milyen elsősegélyt kaptál, pl. hideg vizes borogatás jó ilyenkor, vagy hogy hólyagosodik-e.

2016. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem kaptam semmilyen elsősegély. nem is fáj utána, most olvastam a neten, hogy ez elméletileg harmadfokú égési sérülés. vagy negyedfokú, mivel nem fáj. úgy tűnik megszívtam, nme tom hogy fogom ezt megoldani, valszeg sehogy. [link] itt ez az oldal, ahol ezt olvastam. mostmár én is pánikolok, mert nem akarok egy rózsaszín ragás hólyagot az államon életem végéig.
2016. márc. 16. 20:14
 3/11 A kérdező kommentje:
most már bánom, hogy nem mostam le hideg vízzel a az lehet meggátolta volna. amugy meg kicsit sem hólyagos. csak szürke. és 2 napja történt. nem tudom mit csináljak és nagyon aggódom.
2016. márc. 16. 20:23
 4/11 A kérdező kommentje:
bár tudom, hogy a harmadfokú az komolyabb, de én mindenhol csak azt olvastam, hogy ilyenkor szürkül be, és én magamtól érről semmit sem tudok..
2016. márc. 16. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Ne aggódj, ez nem harmadfokú, akkor vérezne, kilátszana a hús.
2016. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
A képen nem látszik annyira komolynak, a harmadfokúnál mindenképpen vérzik, megsérül a bőr, átszakad, sebes lesz. Volt ilyen, vagy csak szürke folt van az arcodon, és a bőr egyben van?
2016. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nagyon remélem, hogy el fog múlni, testvérem szerint csak simán lehámlik. mondjuk az az érdekes, hogy van két barna csík. és a csík között érintetlen a bőr, most pedig a csíkok külső része piros, de nem hólyagos. én tényleg nem tudom mennyi fog belőle megmaradni, mert ismerek olyan ember, akinek rózsaszín felhólyagosodott a bőre,mert kiskorában leforrázta magát.
2016. márc. 16. 20:35
 8/11 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem vérzik, nem is fáj. csak szürke folt, meg amit az előbb leírtam.
2016. márc. 16. 20:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Elsőfokú és kis kiterjedésű.

El fog múlni nyom nélkül.

2016. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom ez jo hir :) . En is remelem hogy el fog mulni.
2016. márc. 17. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!