Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segíts az orrommal!?

Segíts az orrommal!?

Figyelt kérdés
Valami nagyon leülepedhetett mindkét oldalon az orrüregemben már jó ideje, mert már nagyon régóta idegesít, hogy nem tudok levegőt venni, hiába nem vagyok semmilyen betegségnek sem az aktuális áldozata. Mit tehetek? Az édesapám azt mondta, hogy a gázspray kihoz mindent, én azt mondtam, hogy oké, egye meg a fene a lélegzésért akár ezt is, próbáltam már orrspréket, inhalálós-alkoholos-növényes cuccokat, sós vízzel való mosást, sandos long pezsgőtablettát, ami csak szem szájnak ingere, de a következő nap ugyanúgy alig megy a levegő az orrban, kérlek segítsetek, sok ideig nem tudok még szerezni CS-gázt, addig pedig kéne valami.

2016. márc. 23. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

orrpolipod van, a műtét a megoldás, isten ments, hogy gázspayzzél!!Apukádnak is tenger esze van, hogy ezt ajánlja.

Amíg nincs műtét semmitől nem fogsz jobban levegőt kapni, a megduzzadt orrnyálkahártya elállja a levegő útját.

2016. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűleg orrcsepp függő vagy. Ne nyomj bele egy hétig semmit, hidd el, jobb lesz.

Az orrspray úgy működik, hogy össze húzza a nyálkahártyán lévő ereket, ettől lohad a duzzanat (ugyanis az orrdugulást nem a felgyülemlett váladék, hanem a nyálkahártya megnagyobbodása okozza), de utána pár órával az erek még jobban kitágultak, mint addig voltak, és ismét bedugul az orrod. Ez egy ilyen csúnya ördögi kör. Ha egy hétnél tovább használod az orrsprayt, annyira hozzászokik az orrod, hogy akkor sem lohad le, ha már nem vagy beteg. Ilyenkor mást nem tudsz csinálni, csak várni pár hetet, és kibírni, hogy ne nyom újabb adagot az orrodba. Ha nem lesz jobb, akkor pedig fül-orr-gégészetre kell menni, mert lehet hogy valami makacs fertőzés, vagy esetleg allergia okozza.

Ha pedig úgy érzed, hogy tényleg váladék van megrekedve az orrodba, akkor a patikában vegyél porszívóra szerelhető orrszívót, az segíteni fog.

A gázspray pedig remélem hogy csak vicc akart lenni...

2016. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm 1-es, akkor bemegyek a fülorrgégészetre.

2-es Az egész hosszú cuccot, amit leírtál köszönöm, és valószínüleg félreérthető voltam, csak egyszeri alkalommal használtam az orrspray-t (igaz, akkor jó sokat), de attól függetlenül köszi. Amúgy már olyan régóta van ez és olyannyira idegesítő, hogy már nem riadnék vissza az ilyen hülyeségektől sem, mint a gázspray. Köszönöm mindkettőtöknek, mentek a zöld pacsik.

2016. márc. 23. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!