Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tavaly ellepett az ekcéma,...

Tavaly ellepett az ekcéma, véresre vakartam az egész testem állandó hasmenés, puffadás - bőrgyógyász sokat idegeskedik, immun csökkenés elocom krém. Miért érzem ha ki tudnám fizetni a magánrendelést, a vizsgálatokat akkor vennének csak emberszámba?

Figyelt kérdés
Internet bújás - glutén diéta és megszűnt a viszketés- a sebek lassan húzódnak vissza. Irány a házi doki, beuatlót kaptam gasztroenterológiára- utasítás hivjam fel a szakrendelőt - majd ők megmondják. Szakorvos telefonban annyit mondott 3 hónapig enni kellene glutént - nincs értelme a vizsgálatnak - hát belegondoltam én még egyszer nem akarom átélni, hogy még a ruháim is véresek voltak az állandó vakaródzástól de másokat ki szoktak vizsgálni vagy vérteszt vagy valami - egy hónap mulva kaptam időpontot tanácsadásra - miért érzem ha ki tudnám fizetni a magánrendelést, a vizsgálatokat akkor vennének csak emberszámba?
2016. márc. 30. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert így van. És nem kell 3 hónapig enned a glutént. Ha allergiás vagy, akkor az ellenanyag még bőven kimutatható a véredből. Menj magánlaborba, és pikk-pakk kész lesz az eredmény. Én most voltam, 40 kajára vizsgáltak, 9 ezer forint volt.
2016. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem atiópiás dermatiszem van. olyasmi mint az ekcéma.

az vált be, hogy nappal tarom az önkontrollt, nem vakarózok. éjszaka meg kesztyűben alszok, hogy ne tudjak vakarózni.

a sebeim szépen húzódnak vissza. állandóan hidratálom a bőröm, az is segít.

az elocom krém rövid távon szuper, de sajnos hozzászokik a bőröd, utána meg anélkül kb élni nem tudsz. én nem ajánlom. évekig használtam(kb hetente 1-2x). nagyon jól elvékonyította a bőrt, pedig keverve használtam alapkrémmel. így inkább nem váltottam ki újra, hanem mint írtam kézrémekkel hidratálom a bőröm. meg amikor van időm, akkor shea vajat és egyéb természetes olajaokat használok.

amúgy ami a bőrgyógyászaton megy, az katasztrófa. időpontot nálunk több hónapra előre adnak. és ha el is mész, 4-5 órát kell várni, hiába van időpontod. és ha végre behívnak sem kapsz olyan hű de jó tanácsokat.

úgyhogy én is magánhoz fordultam. hozzá nem kellett annyit várni + segítőkészebb volt.. ez van, ezért fizetjük a tb-t:D de sajnos ez sok orvosra igaz. tudok olyat, aki sztk-n és magánon is rendel. hát ég és föld a viselkedése és a hozzállása a beteghez.

2016. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Felvilágosítottak, hogy évente bél biopszia az adójóváírás feltétele - ami felér egy végbéltükrözéssel ahogy hallom, az élmény beszámolók alapján -annyira nem is izgultam rá.
2016. márc. 30. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha fogod magad, és nem eszel glutént, vagy minimalizálod. Kenyér nélkül is meg lehet élni, ha sokallod a gluténmentes cuccok árát.
2016. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!