Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ellenőrizte a kórház,...

Miért ellenőrizte a kórház, amelyikhez tartozom, a tb jogviszonyomat? Nem voltam még sose ennek a kórháznak a betege, most viszont az ügyfélkapu azt írja, hogy két hete lecsekkolták a tb-met ott? Milyen okból?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 2. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden társadalombiztosítás által finanszírozott egészségügyi szolgáltatás igénybevételénél ellenőrzik a jogviszonyt.
2016. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De én még a kórház közelében sem voltam, nemhogy kezelésen ott.
2016. ápr. 2. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:

ez komoly..ilyenröl meg nem hallottam.

akkor szoktak ellenörizni ha ott vagy..

2016. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy valami leletemet tovább küldték a kórházba?
2016. ápr. 2. 15:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát milyen mintát vettek le neked, hol, s miért? :)

Nem kizárt, ha valami kisebb helyen vették le, akkor elküldték a kórháznak, amennyiben nekik nincs megfelelő laborjuk a kiértékelésre.

2016. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nőgyógyász?
2016. ápr. 2. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Szövettant, laborvizsgálatokat, keneteket stb kisebb rendelők el szoktak küldeni nagyobb intézményeknek vizsgálatra, mivel azok helyben nem elvégezhetőek.

Ez akkor is megtörténhet, ha helyben ugyan elvégezhető lenne, de átmenetileg valami miatt szünetel a szolgáltatás, így ugyancsak tovább kell küldeni a mintákat.

A TB lekérdezés pedig automatikus.

2016. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De akkor is mi közök van a jogviszonyomhoz? A doki asszisztense lecsekkolta az látszik is. De egy kórház, miért?
2016. ápr. 2. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Továbbküldték a mintát a kórház laborjába, ezért megnézték, van a tb-d, mielőtt csinálnak egy drága vizsgálatot.
2016. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez automatikus, az OEP kötelezi rá őket és az egész adminisztrációs rendszer így van kialakítva. Beírják a tajszámot és egyből mennek az adatok az OEP-nek úgy, hogy még semmi sem történt.

Szóval ha nem tetszik, akkor az OEP-nek panaszkodj.

2016. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!