Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bokaszalag szakadásból való...

Bokaszalag szakadásból való felépülés után mennyi idő múlva áll vissza minden a régi kerékvágásba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma történt egy "ballépés" szó szerint. Nem is nagyon figyeltem hogy volt,rosszul léptem,elestem,rettentően fájt a bokám és egy nagyot roppant. Sürgősségire kellett mennem,és ott mondták,hogy bokaszalag szakadás,be is kötözték és bokarögzítőt írtak fel. Elvileg szerencsém volt,hogy szokás szerint bakancsban voltam,mert olyan balul sült el az egész,hogy el is törhetett volna. Azt mondták,hogy 3 vagy 3,5 hónap a teljes gyógyulási idő. A főkérdés mellett még szeretném kérdezni,hogy valóban fordulhat elő kibicsaklás nagyobb számmal egy ilyen balesetből való felépülés után? Valamit mikor fogok tudni normálisan mozogni? Mert Belügyi Rendésznek tanulok,és ott nem lehetek túl sokáig rokkant állapotban. Válaszokat előre is köszönöm!
2016. ápr. 5. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha valóban szalagszakadás akkor igen, később nagyobb eséllyel fog kimenni a bokád, mivel nincs ami tartsa.

A gyógyulás pedig minimum 3 hónap, ha nem akarsz bajt.

2016. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De hallottam,hogy erősítő gyakorlatokkal valamilyen szinten helyreállítható.
2016. ápr. 5. 17:23
 3/3 te te te ***** válasza:
nem lehet igy megmondani hogy mennyi a teljes gyogyulasi ido, de a gyogytornat is kalkuald bele! 3 honap mig osszeforr a szalag, de utana tok merev lesz meg fajni fog a bokad. meg kell erositeni az izmokat, hogy kovetkeoleg ez ne tortenjen meg, enm mint velem. en nem mentem gyogytornara, deszkaztam tovabb, e smegint elszakadt, aztan megint muteni kellett, most meg itthon szenvedek 3.napja, es paracetamollal tomom magam
2018. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!