Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan vizsgálat, amivel...

Van olyan vizsgálat, amivel úgy általánosságban ki lehet szűrni a rákot? Hogy van-e bármilyen rákos sejt bárhol a testben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok és mostanában elég sok ismerősömnél diagnosztizáltak rákot. Még sose voltam szűrésen...a dédnagymamámnak volt rákja...állítólag öröklődhet a hajlam. Van olyan vizsgálat, amivel általánosságban ki lehet mutatni, hogy van rák bárhol a testemben?


2010. ápr. 6. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha igaz,a vérvétel kimutatja(ki kell mutatnia!)A genetikai hajlamok csak akkor "jönnek elő"ha módot adunk rá.Egészséges étkezéssel,a mérgek kerülésével kizárható.
2010. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen vizsgálat, mert ha lenne, akkor nem lenne ilyen sok felfedezetlen vagy túl későn diagnosztizált rákos eset. Mindenki elmenne vérvételre évente, és rögtön kimutatnák.

A valóságban inkább az van, hogy el kell menni mellrák szűrésre, nőgyógyászati szűrésre vagy épp urológiai rákszűrésre, tüdőszűrésre, meg fene tudja még milyen rákszűrésre, mert gyakorlatilag bármilyen szerv érintett lehet. Ha egy egyszerű vérvizsgálat elég lenne, akkor miért lenne ennyiféle rákszűrési vizsgálat?

Ha aggódsz, akkor arra a ráktípusra végeztess évente célzott szűrést, ami a dédnagymamádnak volt.

2010. ápr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van a második válaszolónak,ám én mégiscsak azt gondolom,muszáj a vérképnek valamennyire eltérést mutatnia(úgy hiszem a fehérvérsejtek megugró számában)de tény,hogy a vérkép sosem a pillanatnyi állapotot tükrözi,nem elég megbízható.
2010. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

11:31-es

a fehérvérsejtszám nem általános daganatjelző

ha az lenne, akkor alkalmaznák


végzős orvostanhallgató

2010. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!