Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Naponta 2-3 liter folyadékot...

Naponta 2-3 liter folyadékot kéne meginni, de hogy, ha egyszer egy csomó helyen nincs nyilvános wc, az ember meg végtelenségig nem tartogathatja?

Figyelt kérdés
Ha például reggel mész dolgozni, iskolába és utazol mondjuk egy-másfél órát, eléggé rohanva érkezel meg. De ha menet közben nekiállsz WC-t keresni, akkor lehet, hogy lekésed a csatlakozásod. Buszállomásokon, vasútállomásokon sokszor nincs, vagy zárva. Van olyan munkahely, ahol nem mehetsz el akkor szünetre, amikor kedved tartja. Szóval, hogy is van ez?
2016. ápr. 16. 04:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A 2-3 liter (víz) nem olyan sok, hogy óránként pisilned kelljen.

Szóval ne a kifogásokat keresd!

2016. ápr. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak ilyen helyzetek az életemben. Pl. a munkahelyemen én sem tudtam kimenni a mosdóba. Nagyon durva volt.

Én teljesen átalakítottam az életemet, hogy meglegyen a vízfogyasztás. 1-1,5 órával korábban keltem fel, mert hajnalban már megittam 1 liter vizet és 1-1,5 óra alatt már kijön valamennyi, de így is, mire beértem az egyetemre vagy melóhelyre, azonnal a wc volt az első hely, amit meglátogattam.

Ugyanakkor ma már nem csinálnám azt senki kedvéért, hogy úgy dolgozzam, hogy gyakorlatilag nincs lehetőségem kimenni a mosdóba - akkor még fiatal voltam és nem gondoltam át ezt.

Mindig hordok magamnál palack vizet és megoldom a vízfogyasztást. Próbáld meg megoldani valahogyan.

Nekem is olyan volt többször az életemben, hogy vagy az iskola volt messze, vagy a melóhely - illetve nem olyan messze, de tömegközlekedéssel több, mint egy órára az otthonomtól. Nem lett volna idő wc-t keresgélni, 100%, hogy lekéstem volna a csatlakozást.

Mégis, mindenképp az egészséged legyen fontosabb és próbáld meg megoldani. Iskolában pedig akár óráról is menj ki. És melóhelyen is - legalábbis én ezt tanultam meg. Ez alapvető szükséglete az embernek!

2016. ápr. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

"Ugyanakkor ma már nem csinálnám azt senki kedvéért, hogy úgy dolgozzam, hogy gyakorlatilag nincs lehetőségem kimenni a mosdóba - akkor még fiatal voltam és nem gondoltam át ezt."


Sajnos ez nem mindig választás lehetősége. A sebészorvos és a mütősnő sem futkoshat ki vécére kedve szerint egy 6-8 órás műtétről, egy ügyvéd se a tárgyalás közepén, a forgalomirányító rendőr se a kereszteződés közepéről.

Nem a vízivás ellen mondom, de nem lehet ilyesmi alapján bojkottálni az összes ilyen munkahelyet.

2016. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Férfi vagy igaz? Gondolom alkoholt se iszol akkor ha attól félsz, hogy sűrűn kell járni pisilni, különösen sör után.

Ha meg nő vagy akkor örülj, hogy nincs olyan erős menzeszed, hogy 1-1,5 óránként muszáj WC-re menned. Elég rossz utazás alkalmával.

2016. ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok férfi, és elég sokat iszom, illetve tudom, milyen az, amikor óránként kéne kimenni, de hosszú utazás miatt nem lehet. Főiskolás koromban elég sokat vonatoztam, nem túl higiénikus illemhelyű vonatokon, szóval tudom, hogy megy ez.

Sokat iszom, és pont ez az. Munkahelyen, mert az enyém szerencsére olyan, hogy ha menni kell, hát menni kell, nincs probléma, inkább az utazással. Egy időben busszal jártam, mert az olcsóbb (nem Magyarország), és az 3-4 óra buszozást jelentett, dugó, miegymás.

De tényleg, más ezt hogy oldja meg? Férfiaknak még viszonylag könnyű. (Gondolom én, sose voltam férfi.)

2016. ápr. 20. 12:41
 6/7 anonim ***** válasza:

"De tényleg, más ezt hogy oldja meg?"


Szerintem az egyetlen megoldás, ha úgy iszod a folyadékot, hogy csak kortyolgatod kb.15 percenként, hogy legyen ideje eloszlani a szervezetedben. Ha fél óra alatt megiszom 3-4 dl vizet, akkor utána egy órán belül mennem kell a mosdóba, és csak úgy dől kifelé, nem arról van szó, hogy kicsi a hólyagom. Egyszer követtem el a hibát, hogy mozi előtt mert volt még idő, beültem egy kávézóba és megittam egy finom gyümölcsteát. A film előtt még egyszer elmentem vécére, mégis szégyen szemre muszáj volt kijönnöm közben is, pedig nem egy Titanic hosszúságú volt.


Amúgy egyelőre semmilyen tudományos bizonyíték nem támasztja alá, hogy 2-3 litert kéne inni, sem azt, hogy "ha szomjas vagy, már késő". Itt egy cikk róla, bár angolul van.

[link]

2016. ápr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Röcsögei Péter ***** válasza:
Én mindig délután iszom sok vizet, ebéd után jól esik. Régen egyszer le kellett kéredzkednem a buszról, mert kibírhatatlanul fájt már a hólyagom és a vesém is kezdett. A sofőr g-ci volt, mondta, hogy mentőt hív, és csak akkor nyitja ki az ajtót 2 megálló között, ha igazolni tudja az okát a felettese előtt, mert kirúgják másképp. Papír kell hivatalos szervtől. Én elővettem a micsodám, és mondtam, hogy beeresztem a fülkébe, akkor anyázott és leengedett. 2000 előtt volt még 61E busz Rákoskeresztúrról az Örs vezér tere felé. 40 perces út a dugóban, csak két végállomás van, közte nincs megálló. Azzal jártam akkor suliba. 30 éves jármű volt az, és nemár, hogy valami loggolja azon, hogy kinyílt az ajtó a pusztában és leszállt valaki.
2018. máj. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!