Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért gyorsult fel a szívverésem?

Miért gyorsult fel a szívverésem?

Figyelt kérdés
Néztem egy videót amiben a 10 legbrutálisabb igazi gyilkosság volt biztonsági/kézi kamerán felvéve nem éreztem együtt és nem is sajnáltam őket de a szívem mégis már már fájdalmasan gyorsan vert pedig azt mondanám hogy higgadtan néztem végig a videót.Szerintetek ez olyan tudatalatti fenyegetettségérzet miatt volt vagy miért?

2016. ápr. 21. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos helyzetekbe a szívverés gyorsul. Ha megijedsz akkor is. Semmi gond ezzel. Természetes reakció.
2016. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Az ilyen videók nagyon fel tudják kavarni az ember érzéseit. Amikor én néztem "A passió"-t, akkor én is össze voltam zavarodva, és kissé őrültnek éreztem magam a film nézése alatt. A szenvedés, kínzás, gyilkolás látványa mindenféle érzéseket kivált az emberből. Ez amúgy valószínűleg valami evolúciós dolog lehet, ha pl. látod, hogy a fajtársadat széttépik a vadállatok, akkor legyen erőd magad megvédeni (menekülés vagy támadás).


Hasonló a Cannon-féle vészreakció, vagyis az, hogy életveszélyben adrenalin szabadul fel, aminek a hatására a szívverésed, vérnyomásod, vércukorszinted, stb. megemelkedik, hogy az izomzat és az idegrendszer maximumon működhessen, és így meg tudd magad védeni.


Azt viszont nem tudom, hogy a filmeknél is az adrenalinról van-e szó.


Tudsz linket küldeni a videóhoz?

2016. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 22. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi
2016. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem én is a videót, nekem nem tűnik brutálisnak. Mivel nem sokat látunk, a képek távoliak, így nem olyan durva. Lövöldözéseket pedig bármelyik amerikai filmben láthatunk, így az egy teljesen megszokott dolog, hogy egy felvételen lőnek. A különbség, hogy ezek nem csak filmek, hanem valódi gyilkosságok, és itt sajnos valóban meghaltak az áldozatok.


Én sem igazán éreztem együtt az áldozatokkal. Szerencsére egyik sem a rokonom, akkor biztos fájt volna végignézni.


Esetleg, még az játszhatott közre az érzéseidben, hogy izgatott voltál, mert még sosem láttál gyilkossági felvételeket. Ha valaki olyat csinál, amit addig még nem (pl. másfajta videót néz, egy új együttesre rákeres, stb.), akkor izgatott lesz.

2016. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!