Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem írhat receptet a...

Miért nem írhat receptet a szakorvos?

Figyelt kérdés

Mozgássérült rokonomnak pelenkára van szüksége. A háziorvos először írt egy beutalót az urológiára, ott írtak egy javaslatot, aztán a javaslattal visszamentem a rendelőbe, ahol végre megkaptam a receptet, amit a patikában is elfogadnak.

Mi az értelme annak, hogy a szakorvostól nem lehet közvetlenül a gyógyszertárba menni?


2016. ápr. 21. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk: a a szakorvos egy rang (olyan, mint a rezidens vagy a főorvos), nem egy szakterület. A szakterület a háziorvos meg az urológus....

Lehet, hogy felírhatja, viszont van egy csomó olyan gyógyszer, amit szakrendelésen felírt javaslattal lényegesen olcsóbban írhat fel. Ezt viszont csak akkor írhatja így fel, ha a megvan hozzá a kód, amit csak a szakrendelésen adnak (minden betegé más), így nem tudja kikerülni sem...

2016. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, így már világos. Csak azt gondoltam volna logikusabb és gyorsabb megoldásnak, hogy amelyik orvos a javaslatot írja, ugyanúgy írhatná közvetlenül a receptet. Hiszen a TAJ szám alapján ugyanazokat a betegadatokat látja, szóval biztonsági/személyiségi jogi problémák sem lennének.
2016. ápr. 22. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!