Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Teljesen egészséges, fiatal...

Teljesen egészséges, fiatal sportolók miért halnak meg ennyire gyakran csak úgy hirtelen a rendszeres orvosi kontroll ellenére?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen eset van, nem is kell hozzá élsportolónak lenni, szinte minden megye3-as focicsapatból halt meg pályán csak úgy fiatal sportolo :(
2016. ápr. 26. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Drog, teljesítmény növelők, túlterheltség amit a szíve már nem bírt el, sok tényezője lehet
2016. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyomatják a doppingot kontroll nélkül ,nem bírja a szervezetük. A megyei 3 -ban is ki akarnak tűnni ,és ha telik rá akkor beszereznek ezt -azt a cél érdekében.
2016. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert széthajtják magukat. Fiatal koromban versenyszerűen sportoltam, sportorvos szépen elmagyarázta nekünk, hogy ha a végletekig feszítjük a húrt, akkor mi az a szervezettől kapott válasz amit még szenvedve tűrhetünk, és mi az amit már komolyan kell venni.


Én nem lettem sikeres sportoló, mert amikor már azt éreztem hogy majdnem elpusztulok, akkor lassítottam, de volt olyan kortársam aki meg nem. Csodálatos világsikerek után 36 évesen meghalt.

2016. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pl. volt már valamilyen, addig rejtőzködő szívproblémája, mely a megterhelés miatt okozott hirtelen szívhalált.
2016. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És az ilyen problémákat hogyan nem mutatják ki a műszerek (pl szivUh, ekg), és semmi panasz, semmi tünet, tökéletes állóképesség, és egyszer hirtelen csak ok nélkül megáll a szívük. És a legfurcsább hogy ez elég gyakori.
2016. ápr. 26. 19:51
 6/6 anonim ***** válasza:
A kemény sport hatására eleve megváltozik a szív.Van egy határ, amin túl már nem egészséges a megterhelés.
2016. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!