Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a cukor-betegség tünetei?

Mik a cukor-betegség tünetei?

Figyelt kérdés
Vannak a cukor-betegségnek tünetei vagy előjelei? Ha igen mik azok?
2010. ápr. 7. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Polydipsia, polyuria, azaz a beteg sokat iszik és sokat is pisil. Valamint fogyás (mert nem tudja a cukrot felhasználni, ezért a zsírt és izmokat kezdi lebontani; ezért mondják, hogy a DM egyfajta "éhezés").


Súlyosabb esetben már acetonszagú a lehelet, a látás romlik, esetleg vakság is kialakulhat, a láb elüszkösödik, egyes területeken érzéskiesés jelentkezik, vagy hiperglikémiás kómába is eshet a beteg.

2010. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gyakori vizelés, ha alacsony a vércukorszint, akkor szédülés, esetleg látáskiesés, legrosszabb esetben ájulás. Ha magas a cukrod, akkor remegés, meg nálam olyan érzés, mintha ki akarna ugorni a szemem.. olyan érzés kicsit, mintha 10 doboz redbullt ittam volna meg, futnék ki a világból, fel vagyok pörögve- és én nem vagyok cukorbeteg "csak" az előszobájában vagyok, én diétával még kikezelhetem magam!

Ajánlom neked is ezt a könyvet:


Robert o. Young Ph csoda a cukorbetegségre


De a szénhidrát szegény diéta a miénk, ha ez az életmód nem tetszene! (GI diéta, súlykontroll, alacsony szénhidrát tartlamú étrend, low carb, south beach diéta) ezeken a neveken fut. Én még ez utóbbit csinálom, a könyvet meg még nem kezdtem el, nem volt időm a vizsgára készülés és az 1 éves kisfiam mellett..

2010. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat? Az jelenthet valamit hogy a cukrom folyton lent van és sokszor jön rám a szédülés?
2010. ápr. 7. 16:52
 4/11 anonim ***** válasza:

A kezeletlen cukorbetegeknek sosincs lent a cukruk (mivel nincs bennük inzulin, ill. 2-es típusúban rezisztensek rá).


Ha "rendesen"(azaz kézi műszerrel vagy laborban) lemérted a cukrod és úgy lett alacsony, akkor rossz esetben insulinoma, jobb esetben valami más okozhatja a bajt.


Ha szimplán szédülgetsz (amit szerinted az okoz, hogy leesik a cukrod; de a valóságban ez koránt sem valószínű), akkor annak 1000000 oka lehet, de pl. az alacsony vérnyomás igen valószínű.

2010. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

már hogy ne lenne lent a cukra a 2es típusúnak, persze az a ritkább, de az 1es típusúaknak meg simán! Ott van inzulintermelés! 20 évig éltem egy cukorbeteggel-öcsém- én az 1es előszobájában járok, mint kissé rezisztens.. de simán van lent nekem is cukrom:) annyira még nem vagyok gázos rezisztensileg, nekem csak a megengedett legnagyobb mennyiség duplája van terheléskor, ennél sokkal de sokkal rosszabb értékekről is hallottam..


Egyébként meg ha nem vagy cukros, ha olyan kajákat ehetsz, simán van olyan, hogy hirtelen leesik a cukrod. ezt a legegyszerűbb megnézni. Ha van valakinél gép, megmérheted olyankor, amikor szédülsz, meg a vérnyomásodat is, és mindjárt kiderül milyen bajod van, mert abban igaza van az utsó válaszolónak, hogy ezerféle gond lehet ez a tünet. Nekem van gépem:) én beruháztam egyre.

2010. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ehetsz = eszel
2010. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, de:

Az 1-es a fiatalkori cukorbetegség, amikor nincs inzulin termelés, a 2-es típus pedig az inzulin-rezisztencia (=időkori), ahol van termelés, de az egyén érzéketlen rá.


Aki már szed gyógyszert/szúrja magát, annak leeshet a cukra, de egy KEZELETLEN (ezen a szón van a hangsúly) 1-es típusú beteg sose lesz hipoglikémiás, mivel CSAK az inzulin tudja csökkenteni a vércukrot, ami ugyebár nála hiányzik.

2010. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És nálam is becsusszant egy gépelési hiba:

*időSkori (az "s" lemaradt)


Amúgy az 1-es "előszobája" az IFG, azaz a csökkent glükóztolerancia (nem inzulintolerancia!).

2010. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
inzulinrezisztencia akart lenni ugye? amúgy PCOS-t okoz nőknél.. 1es típusú nem öregkorban jelentkezik, nem egy ismerősöm van, aki fiatal és 1es típusúja van. Túlsúly is okozhatja, de még az sem kell hozzá. Tudod, egyik betegség sem korfüggő:)
2010. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
és 2-es az az egyes :D megint elírtam:) amelyik gyógyszert kaphat, vagy diétával tudja kordában tartani:)
2010. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!