Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez cukor betegség? Vagy...

Ez cukor betegség? Vagy egyszerüen pánikbeteg vagyok? 40/l

Figyelt kérdés
már lassan 1 éve ez van,hogy sokszor azért eszek mert azt beszélembe magamnak,hogy ha nem eszek akkor tuti hogy rosszul leszek.Mert én azt gondolom cukor beteg vagyok.Voltam laborban ahol minimális volt az eltérés,tehát még gyógyszert sem kaptam csak azt mondta az orvos,hogy jobban figyeljek oda.Na azóta rá görcsöltem erre az egészre.Pedig akkor 6,2 volt a mért cukor szintem éh gyomorra.Vagyez gyorsan meg tud változni és emelkedhet
2011. febr. 16. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha cukorbeteg vagy, akkor ha eszel akkor emelkedik a vércukrod. Rosszul pedig csak akkor leszel, ha nagyon magasra emelkedik (nekem már volt 25 is) vagy ha nagyon leesik 3 körülire vagy az alá. Az alacsony cukorszintnek a tünetei erős éhség érzet, remegés, hányinger, hideg verejtékezés. A magasé a szájszárazság, szomjúság, sok pisilés.

Nem kell pánikolni, a 6,2-s vércukor szint csak épp egy kicsit magasabb a normálisnál. Lehet, hogy előző este több édességet ettél. Ha ennyire pánikolsz vegyél magadnak egy vércukormérőt, és mérd többször a cukrodat, hátha akkor megnyugszol.

2011. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik sem vagy, csupán hipohonder.Ráadásul (szerencsére)egyik betegség tüneteit sem ismered.

És megnyugtatlak, leírásod alapján nem is szenvedsz egyikben sem.

Mindenki rosszul érzi magát egy kicsit, ha nagyon éhes , ez természetes, ilyenkor csökken a vércukorszint és az energiánk megcsappan.Ettől van a kellemetlen érzés.

A vércukorszint változékony, de ha normális határon belül marad vagy nem kórosan nagyok ez eltérések, akkor nem kell aggódnod.Hidd el,nincs semmi bajod.

2011. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ,és a tájékoztatst is....
2011. febr. 16. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen betegséget beképzelsz magadnak, akkor azt a rossz lelkiismeret okozza. Tehát neked is jó lenne, ha magdba néznél, mitől alakult ki a késztetés a gondolataidban a cukorbetegség iránt. Én hasonlóképp voltam a tüdőbaj iránt. Ezerszer végigolvastam a tüneteit, undorral gyújtottam rá a cigire, 4 x mentem évente tüdőszűrésre. Ha bekapcsoltam a rádiót TV-t, ott épp a tüdőbajt sorolták, stb. Letettem a cigit ( 6 éve) és azóta nincs ilyen betegség képzelgésem. Pedig előtte nem köhögtem, még csak nem is köhécseltem.
2011. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!