Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szédülés, ájulásérzet, székelé...

Szédülés, ájulásérzet, székelési inger. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Vagy álló helyzetben, vagy séta közben, esetleg ülve (tehát minden helyzetben) először azt érzem, hogy hideg lesz a kezem, elkezd izzadni és kicsit lezsibbad mindkét tenyerem. Utána elkezdek szédülni, fellép az ájulás érzete és ezekkel együtt a székelési inger. Voltam tavaly nyáron vérvételen, ott nem találtak semmit. Vérnyomásom 100/60 nyugalmi állapotban (valamikor alatta van), pulzusom szintén nyugalmi állapotban 70-90 közötti. Egy enyhe aritmiát állapítottak meg (ha beszívom a levegőt, akkor gyorsabban ver a szívem, ha kifújom lelassul. Emellett migrénes vagyok, frontokra érzékeny (az orvosok erre fogják). Csak az az érdekes a dologban, hogy az egyik zebránál sokszor rám jön ez az érzéshalmaz. Kb 2 hónapja elkezdtem edzeni, az első pár alkalom előtt is ugyanezeket a tüneteket észleltem. Kicsit olyan, mintha félnék attól a zebrától (valamikor rosszul leszek a zebránál valamikor nem), vagy az edzéstől. Pedig nem. Lehet hülyeségnek tűnik így leírva, de nekem tényleg problémát jelent. Tehát nem kamu kérdés. Szeretnék végre úgy menni reggel dolgozni, hogy ne kelljen attól félni, hogy rosszul leszek-e a zebránál vagy sem. Vagy egy bevásárlóközpontban... A válaszokat előre is köszönöm!

2016. ápr. 27. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van, azt mondtak, szorongas.
2016. ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a szorongás mitől van? Vagy hogy lehet kiküszöbölni?
2016. ápr. 27. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagy pszichiáter segítsége.
2016. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szorongásos tünetek. Ilyen a pánikroham is, csak durvábban.


Lehet szorongás tömegtől, nagy forgalomtól, teljesítménykényszertől.....Pszichológus tudná kibogozni.

2016. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!