Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek kevés hálapénzt...

Szerintetek kevés hálapénzt adtam?

Figyelt kérdés
Hétfőn volt egy műtétem, életemben először. Kb fél óra, rutinbeavatkozás. Egyből utána haza is mehettem. Előtte úgy gondoltam, hogy adok 10.000 Ft-ot amit be is készítettem egy borítékba. Bevallom nem is nagyon néztem utána mennyit kellene. Az orvos egy nagyon fiatal, nálam nem sokkal idősebb srác volt. A műtét közben jól elbeszélgettünk. Szóba került, hogy lassan szeretne gyereket, házasságot stb. Gondolom akkor nagy szüksége lehet a pénze és utólag olvasgattam is a témában. Van aki több százezret ad, de alap a 30-40. Én szívesen adok, mert örülök, hogy van, aki még nem Londonban műt, de egyetemre járok, nincs rendszeres jövedelmem, így ennyit tudtam most adni. Kicsit azért szégyellem magam. Szerintetek van rá okom? 22/F

2016. ápr. 27. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Félórás ambuláns műtétért egy szinte páyakezdő orvosnak ennyi elég. Nem a te dolgod, hogy eltartsd.
2016. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Ha 45 lennél, ciki lenne, de egy 22 éves gyerektől nem ciki.
2016. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne egy rutin műtét után bármit is adni?
2016. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 műtétem volt már,de egyszer sem adtunk,mert nem volt rá anyagi keret,és azóta is köszön nekem a doki,nem haragudott meg ,meg ilyenek.17/l
2016. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit azért szégyellem magam. Szerintetek van rá okom? 22/F"


22 évesen nincs miért szégyenkezned . Én inkább az orvos helyébe szégyellném magam, hogy elfogadtam egy fiatal sráctól azt a tízest .

2016. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A hálapénz nem illem kérdése, legalábbis nem annak kellene lennie. Szerintem a hálapénz arra való, hogy ha különösen elégedett vagy az egészségügyi személyzettel, akkor valamiképpen meghálálod. Az, hogy az ember mennyit ad, nyilván attól is függ, hogy milyen anyagi helyzetben van. Nyilván nem az fog százezret fizetni egy rutin beavatkozásért, aki havi 80-at keres...

Egyáltalán nem ciki, hogy ennyit adtál, sőt, az sem lett volna ciki, hogy ha nem adsz, mert nem tudsz vagy nem akarsz. A hálapénz nem kötelező dolog.

2016. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!