Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mennyire szamit magasvernyo...

Ez mennyire szamit magasvernyomasnak?

Figyelt kérdés
18/f vagyok, 2m magas, nem sportolok. Atlagosan 150/90 koruli szokott lenni, most viszont atlagban 170/95 es este mikor aludni szeretnek is ennyi, ha neadjisten egy kavet megiszok egybol 180, csak nost erettsegi meg sok vizsga es muszaj elnem ilyesmivel. Konkretan aludni sem tudok mostanaban, pedig hullafaradt vagyok.

2016. ápr. 28. 09:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyebkent hajlamos vagyok izzadasra, foleg tenyer, honalj es talp tajt. Meg ok nelkul porgok annak ellenere, hogy napi 4-5 orakat alszok es faradt vagyok.
2016. ápr. 28. 10:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Sürgősen el kellene kezdeni a középerős sportolást, mert szűkek az ereid és gyenge a szíved. A leírt értékek már kifejezetten magasnak számítanak, pláne ebben a korban.
2016. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Es akkor gondolom az sem meglepo, ha nem szoktam fazni, de a kezeim labaim allandoan hidegek.
2016. ápr. 28. 10:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Írtad is a kulcsszavakba, hogy "stressz". Tehát gondolom sokszor szorongsz és pszichés alapon megy fel a vérnyomásod. Mikor nyugodtnak érzed magad, akkor is próbáld megmérni. Lehet, hogy az orvos kapásból írja a vérnyomáscsökkentőt, de nem biztos, hogy hosszú távon az lesz a legcélravezetőbb. Igazábólé magát a szorongást kéne megszüntetni, oldani. Lehetőleg azt se gyógyszerekkel, mert az ilyen pszichiátriai gyógyszerek meg sokszor visszaütnek. Gondolok itt a függőségre, meg mellékhatásra, mint. pl depresszió, gyógyszerszünetben mlg fokozottabb szorongás... SZóval ez kicsit ördögi kör. De ez tényleg magas vérnyomásnak számít, ha sokat fennáll az nem egészséges. Ha alkalmanként, akkor ahhoz tud igazodni anéálkül a szervezet, hogy megbetegedne.
2016. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kávét pedig próbáld elhagyni, talán picit segít
2016. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a stressz megszűnik az életedben és továbbra is tartósan ilyen magas lesz (a 170/95 az nagyon magas), akkor muszáj elmenned háziorvoshoz, aki beutal a belgyógyászatra.


"Egyebkent hajlamos vagyok izzadasra, foleg tenyer, honalj es talp tajt. Meg ok nelkul porgok annak ellenere, hogy napi 4-5 orakat alszok es faradt vagyok."

Ezek viszont a pajzsmirigy túlműködés legtipikusabb jelei, ezen kívül szintén okozhat magas vérnyomást. Akár ezzel a problémával is számolni kell. Előfordulhat, hogy endokrinológiára is el fognak küldeni.

2016. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!