Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 9 napja tartó szorulás, idős...

9 napja tartó szorulás, idős betegnél?

Figyelt kérdés

Tanácsot/tapasztalatot szeretnék kérni, leírom a tényeket:

Évek óta tartó szorulás kezelése szokásos módon, ezekkel 5 naponta sikerül a székelés (apósom, tehát idős ember):

Guttalax 10 csepp

3 glicerines végbélkúp

Dulcolax 1 tbl.

Ezek mellett most 5 nap után SEM volt hatás.

2 napra rá, tehát a 7. napon 40 ml Laevolac szirup, semmi. Erre rá egy napra, tehát a 8. napon glicerines végbélkúp és 5 tk NYÍRFACUKOR, semmi!

Ha most a 9. napon kap Fenolftaleint délben, és este mégegyszer, ugyanúgy semmi, akkor a kórházon kívül van még egyéb lehetősége?


2016. ápr. 29. 10:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen mennék a kórházba. Nehogy valami elzáródása legyen.
2016. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 acelsziv ***** válasza:
beöntés. Rostokban gazdag ételeket kellene ennie és elegendő vizet innia.
2016. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Anyukám van hasonló helyzet, amióta emlékszik, mindig szorulása van. Guttalaxot szed napi rendszerességgel, de korábban már végigpróbálta az összes létező hashajtót, kúpot, beöntést, Laevolac, fenolftalein, mindent és ennek ellenére sokszor van, hogy 4-5 napig semmi.

Keserűsó, kb. fél éve ajánlották neki a gyógyszertárban. Minimális ára van, egy nagy evőkanálnyi kell belőle fél deci vízben feloldva (nehezen oldódik), 1,5-2 órán belül eddig még mindig hatott. Akkor veszi be, ha már nagyon szenved és semmi más nem használ.

Én még kipróbálnám ezt is a helyetekben, az orvos előtt.

2016. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a beöntésre én is gondoltam, de ugye ahhoz is kórházba kell menni. A doktornő meg ilyet nem is említett, és ez nem a 4-5. nap, hanem már a 9. nap! Bélelzáródása simán magától a széklettől is lehet? És ilyenkor mi a teendő? Már azért kérdezem, mert ha ma sem történik semmi, én nem vacakolnék a háziorvossal, hanem kh-ba kell menni, de hová, a belgyógyra? Vagy a sürgősségire?
2016. ápr. 29. 11:19
 5/20 anonim ***** válasza:

Picoprep? Háziorvos felírhatja talán. Bár az az igazság, hogy ha bélelzáródás, akkor ez csak ront a helyzeten.


[link]

2016. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A beöntéshez nem kell bórház, tudsz vásárolni ehhez való szettet patikában vagy gyógyászati segédeszköz boltban is. Vagy ha máshol nem, most nem viccelek, próbálkozz egy szexshopban.
2016. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Amikor végre a keserűsót ajánlották anyunak a gyógyszertárban, ő is már egy 7-8 szenvedett vele, és már orvoshoz akart menni végső kétségbeesésében. Azóta, hogy ismeri, sosem jutott ilyen helyzetbe, mert ha a Guttalax nem segít, 5 nap után vesz be keserűsót, és azonnal megoldódik a helyzet.
2016. ápr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
*7-8 napja
2016. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A keserűsót fogom mondani neki. Beöntést meg inkább szakemberre bíznánk, pláne, hogy ennyi napja nem volt széklet. Aki a szexshopot írta, talán ő próbálta már így, de kérdezem én, a 73 éves apósommal állítsak be oda? Nagyon humoros, pláne, hogy komolyan is írta.
2016. ápr. 29. 11:50
 10/20 anonim ***** válasza:

Lenmagot próbáltátok már? Nekem eddig mindig segített.

A hashajtókról azt olvastam, hogy kiürítik a teljes vastagbelet, míg enélkül a vastagbél kb. 1/3-a ürül csak ki. Ezért ha valaki rendszeresen használ ilyen szereket, érdemes figyelembe venni, hogy háromszor annyi idő után lesz csak széklete, mint egyébként lenne.

Időseknél egyébként is gyakori a renyhe bélmozgás, és rostszegény étrend és kevés mozgás mellett ez tovább romolhat. Én kicsit természetesebb módszereket is kipróbálnék a helyetekben a sok hashajtó és kúp helyett, pl. gyógyteákat, útifűmaghéjat stb. (Érdemes elmenni egy természetgyógyászhoz vagy legalább egy jófajta gyógynövényboltba, ahol értelmesen tudnak tanácsot adni.) A lenmag segít a vastagbél falán lerakódott salakanyag eltávolításában (valóban a beöntés is emiatt jó lehet, de tényleg jobb szakemberre bízni). Bár lehet, hogy most már nem a leghatékonyabb megoldás, viszont ha ez megoldódik, utána mindenképpen javaslom (napi 1 kiskanál 1 pohár vízzel bevéve).

2016. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!