Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap kimosták a koffeint a...

Tegnap kimosták a koffeint a véremből?

Figyelt kérdés

Tegnap én idióta hülyelány megittam 750ml koffeint, ebből 500-at egyhuzamban,mert holnap érettségizek és gondoltam majd jól fentmaradok sokáig ettől.

Aztán egyszercsak azt vettem észre hogy szarul vagyok.

Kimentem anyához és rámjött a rosszullét,majdnem elájultam. Zsibbadt a karom, szédültem, hányingerem lett meg minden.

Megmértük a pulzust 150/123

borzalmas volt.

Mikor ezt meghallottam rámjött a pánikroham is.

Kihivtuk a mentőket bevittek, és kimosták infuzióval a koffeint a véremből, és hazaküldtek.

Ja és néztek egy EKG-t de állitolag az rendben volt, csak a pulzusom volt ott még magas 111.

De még mindig érzem hogy gyorsan ver a szivgem. Ez normális?

Vagy beképzelem csak?


19/L


2016. máj. 1. 09:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

igen igen igy értettem

Javitottam is h energiaital

Egy nagy monstereset ittam (500ml)

meg egy pici ilyan gagyit (250)

de én sohasohasohasoha többet nem iszom semmi koffeinosat

2016. máj. 1. 10:03
 12/14 A kérdező kommentje:

amugy az az energiauditő amit én ittam

az 26mg koffeint tartalmazott / 100 ml

2016. máj. 1. 10:07
 13/14 anonim ***** válasza:

A koffein túladagolásodat már kezelték. A Te szervezeted ehhez az adaghoz nincs hozzászokva, ezért voltál rosszul és még indig kellemetlenül érezheted esetleg magad.

Amit most érzel, az három dolog miatt van és mindhárom a stresszel kapcsolatos. Az első, mivel félelmetes volt a tüneteid megélése, félelmetes volt a rosszulléted, a kórházi ellátás, ezért még továbbra is feszültséggel, testi tünetekkel reagál még a szervezeted. A másik, hogy az érettségi miatt stresszelsz, ettől is lehet magas a pulzusod, érezhetsz pániktünetet vagy olyat, ami a koffeinbeviteles rosszullétedkor volt. A harmadik, hogy a koffeines túladagolásod miatti rossz érzéseid, tapasztalataid és az érettségi miatt stressz összeadódik és ezért nem érzed annyira jól magad, ezért lehetnek még testi/lelki tüneteid is.

Minél jobban figyeled magad, annál inkább erősödhet a pulzusod, szívdobogásod és annál inkább társítja az agyad, hogy biztosan gond van, így maradhat a rossz érzésed, maradhatnak a tüneteid és ténylegesen egyre intenzívebb szívdobogást érezhetsz.

Az önmagadra történő ilyen mértékű figyelés azért is gond, mert a jövőben is előjöhet, amire Te félelemmel, feszültséggel reagálhatsz újra és tényleg kialakíthatsz pl. pánikbetegséget, hipochondriát, egyéb betegséget egy ilyen előzmény helytelen kezelésével.

Amit jó tenni: ha magas még valamennyire a pulzusod, lazíts, olvass, fogadd el, vedd természetesnek, ne igyál kávét és energiaitalt sem és pihenj, amennyire csak van lehetőséged.

Sok sikert az érettségihez.

2016. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Napi 1 l kóla és egy rakás kávé mellett 60 körül van a pulzusom. Sport közben meg 130-160 közt tartom..véradás után 100 körüli a pulzusom ....


Amit leírtál az inkább pánikroham volt...és most gerjeszted a következőt

2016. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!