Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 3 naponta ennyi koffeint...

Ha 3 naponta ennyi koffeint fogyasztok, lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Minden 3. nap megiszok 2 hellt egymás után edzés elött(összesen 80mg koffein). Valami problémám származhat belöle?
2014. jún. 7. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Rövid távon (ha egyébként egészséges vagy) nem nagyon, viszont hosszabb távon annál inkább. Azt is hozzátenném hogy ráadásul itt nem is a koffeinnel van a baj, hanem az "EGERGIA" itallal. Baromira nem egészséges. Ha már annyira koffein kell, igyál inkább fekete teát, zöld teát, vagy esetleg kávét! Írtad hogy edzel, akkor valószínű figyelsz a testedre, ez rendben van, de ne csak a testedre figyelj hanem az egészségedre is!


Végezetül itt egy kis rövidke olvasmány:

[link]

2014. jún. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sowilo ***** válasza:

Ennyi koffeint a népszerű tévhitekkel ellentétben még simán elbír a szervezet, főleg ha nem minden nap iszod.


A probléma inkább az energiaial cukortartalmával van. Ennyi cukrot nem szabad enni, ha annyira koffein kell, szedj inkább koffein tablettát, vagy igyál kávét cukor nélkül.

2014. jún. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvasgattam kicsit közbe én is, rájöttem ennyi koffeinnel semmi baj. A cukor se szerintem mert arra is figyelek valamennyire, de majd körülnézek mindenképp a teák között. A tablettával az a baj, hogy 4-5 mg-t irnak testsúly kilogrammonként, és az nálam majd 400-500 mg lenne szóval attól már lenne bajom. Zöld teábol milyen ajánlotok, hol vegyem?
2014. jún. 7. 12:40
 4/5 Sowilo ***** válasza:

Tény, hogy az energiaital egészségtelen, és egy rakás baj van vele, de eléggé szúrja a szemem, mikor idióták írkálnak mindenféle hülyeséget. Ez történik az első válaszoló által linkelt cikkben is, egyszerűen nem lehet komolyan venni.


A koffein tablettába ugyanaz a koffein van, mint a zöld teában, és az energiaitalban. Ugyanannyi kell belőle. 4-500mg? Az azért elég kemény lenne, nem tudom hol olvastál ilyet.


Teától nem fog nőni a teljesítményed. Én lefekvés előtt szoktam zöld teát inni, mert jobban tudok tőle aludni... vagy kávé, vagy koffein tabletta, ez a két járható út létezik.


De egyébként ha már edzel, edzés előtt inkább valami NO fokozót ajánlanék. Vannak például stimulánsmentesek is, amikben még koffein sincs, mégis megdobja a teljesítményt, egészségkárosító hatás nélkül.

2014. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A scitec nutrition oldalán olvastam a 4-5 mg-t. És azt tuti nem fogok tőlük venni, ha már ennyire jártasak a témában hogy infuzióra akarják kötni a vásárlóikat... Egyébként ma cukormentes hellt fogok inni, kávé meg egyenlőre nincs itthon mert senki se issza/inná, de szerintem nem is lesz. Valami még természetesebb megoldásra jutok majd végül azt hiszem, rendes növényi kivonat amit "már az indiánok is ezt használták" féleség lesz. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenki pozitiv jelet kap.
2014. jún. 7. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!