Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki agyvérzésen esett át,...

Aki agyvérzésen esett át, hogy hiheti hogy egy hónap 1345 napból áll? Mi sérül ilyenkor az agyában?

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont úgy, hogy sérült az agya.

Hogy melyik része, az attól függ, hogy az agyvérzés melyik helyen történt.

Egy bénácska, de szemléletes példa: van egy több tízezer (vagy inkább millió) alkatrészből álló szerkezeted. Képzeld el, hogy valamelyik alkatrész kicsorbul / elmozdul / kiesik. Ha extrém nagy szerencséd van, csak valami nagyon jelentéktelen alkatrész ment tönkre, ami mellett még probléma nélkül tudod használni azt a gépet. Ha nincs akkora szerencséd, rosszul fog működni. Ha pedig abszolút nincs szerencséd, sehogy nem működik.

Az agyvérzés is ilyen. Lehet, hogy az a rész (is) károsult, ami a mennyiségeket felfogja és értelmezi.

2016. máj. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tér idő tájékozódás képesség zavara az agy úgynevezett három lebeny vidékének sérülésekor jön létre, döntően a jobb félteke érintettségével. Konyhanyelven a fali lebeny alsó része sérül
2016. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy azért mert agyvérzésen esett át, de ez még nekem is tök fura. Olyat már hallottam, hogy kiesik a látómezeje részben (vagy egészben), vagy hogy nem lesz jó a beszédértése, esetleg részben vagy teljesen lebénul. Ilyen alapon akkor az is lehetséges, hogy egy nyelvtanár elfelejti az általa tanult nyelvet, vagy egy fizikus esetleg informatikus elfelejt számolni, vagy egy mérnök nem fog tudni műszakirajzot értelmezni?
2016. máj. 2. 21:03
 4/4 anonim válasza:
Igen pontosan így van. Tragikus látvány, megelőzően szakmai csúcson lévő személyeket látni amint az ABC tanulással küzdenek és képtelenek összeadni 2+9-t.
2016. máj. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!