Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegy Eltávolítás. Hogy is...

Anyajegy Eltávolítás. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Épp ma távolíttattam el a nyakamról 1 anyajegyet.

Azt mondták h 1 hétig nem érheti víz.

De olvastam pár oldalon hogy eltávolítás után nem gond ha viz éri sőt.

Az arcomon is van 1 pár azt is leszeretném szedetni de a sebész nem nagyon akarja.

Kérdésem következő.

Ha a bőrgyógyász engedélyezi vagyis megírja a papírt h le lehet szedetni mert pl nem lesz gond belőle.stb

Akkor a Sebész köteles leszedni ?

Vagy akkor sem ?

És ha nem keressek másik sebészt hátha ő leszedni ( az arcról)

Érzéstelenítővel csinálták és szikével.(vagyis nem lézeres eltávolítás volt)

Na meg megkel várni hogy most milyen lesz a heg a nyakamon mert ha szépen eltűnik akkor szerintem nem lenne gond az arcomon lévőkkel sem.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.


2010. ápr. 8. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
10 anyajegyet távolítottak már el rólam, így talán nyugodt szívvel nyilatkozhatok róla. Semmiképpen ne érje víz a friss heget! Az orvosi oka az, hogy a víz nagyon jó táptalaja a kórokozóknak, és a friss heg könnyen elfertőződhet tőlük. Tehát a biztonság kedvéért mindenképpen érdemes legalább a varratszedést megvárni, nem olyan nehezen kibírható :) Az arcomról 4 anyajegyet szedtek le egyszerre, és beutaló esetén a sebész elméletileg le kell, hogy szedje. Viszont ha kicsik/nem kiemelkedők akkor tényleg nem érdemes leszedetni, azonban ha hirtelen változni kezdenek (formájuk, nagyságuk...) akkor SOS. Nekem az arcomon, illetve az oldalamon/hátamon lévőket helyi érzéstelenítéssel szedték le, szikével. Altatni akkor altatnak, ha valami nagyon érzékeny helyen van (mellen, hason). Egyébként a kezdő kérdésre visszatérve, az arcon lévő anyajegy hegek bevizezésével még a varratszedést követően is plusz egy hetet várni kell.
2010. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ jó tudni hogy vannak azért nagyon is normális emberek az oldalon.^^


hát most megvárom a nyakam milyen lesz a heg közben elmegyek a bőrdokihoz megnézetni az arcomon lévőket is

mert a sebész adott beutalót h vizsgálják meg őket.

és ha úgy van leszedtem mert kicsit zavarnak is és néha olyan furán néznek rám az emberek :(:(

köszönöm még 1x :)

2010. ápr. 8. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, én is azt mondom, hogy víz semmiképpen se érje! :)
2012. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!