Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos illatokat\szagokat nagyon erősen érzek, míg másokat alig?

Figyelt kérdés
Időnként nagyon nagyon erősen erzek szagokat illatokat. Pl itt van egy reggeli kihűlt kavespohár a szobatársam asztalán, én meg erről mit sem tudva mondom neki hogy de fura hogy ilyen kávéillat van. Ő nem érti, nem érez semmit majd eszébe jut a kavespohar. Annyira zavart, olyan erősen éreztem, hogy ki kellett vinnem. Vagy pl embereknek szoktam a szagát érezni nagyon erősen ami nagyon idegesítő. Pl sokszor van hogy azért szakítok meg egy (pár) kapcsolatot mert hiába kedvelem, rossz szaga van. És nem izzadtság, vagy parfüm, hanem valami fura nem is tudom megmondani, mert nem hasonlít semmire, mintha legalábbis a feromonjait érezném vagy tudomisén...(és mindenkinél más) folytathatná még a listát. Néha szabályosan rosszul leszek szinte fáj egy-egy illat vagy szag, amit ha másoktól kérdezek nem is\nem nagyon éreznek. Ugyanakkor pl a fenyőt hiába szaglaszgatom karácsonykor, a többiek érzik, én általában nem. Mitől lehet ez, nem furcsa?

#illat #szag #érzékeny orr
2016. máj. 4. 01:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Hiperszenzitivitás. Van ilyen!
2016. máj. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Koronavírus. Van ilyen! xD
2020. nov. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!