Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy idönként...

Mitől lehet, hogy idönként nem létező szagokat, illatokat érzek?

Figyelt kérdés
etől most meg kéne ijednem v ne foglalkozzak vele??
2011. júl. 8. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ezt akkor írd át az ezo témába:D
2011. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Vagy olyan szagokat érzel, ami létezik, csak más nem érzi.


Én hetekig egérszagot éreztem és mindenki hülyének nézett. Erre hetek múlva csak előkerült a kis nyavalyás. :P Igazam lett.


Konkrétan milyen szagról van szó?

2011. júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen jogos a kérdés úgy a helyes hogy olyan szagokat érzek amik nincsenek is jelen abban a helyzetben van hogy sárgadinnyét, egy parfüm illatát van hogy a kakaóvajas naptej illatát változó
2011. júl. 8. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
skizó vagy
2011. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen normális dolog :) Az agyban a szagok érzékeléséért felelős terület túlpörgése okozhat ilyet, nem kell vele foglalkozni, valójában ez nagyon gyakori, az emberek életében legalább egyszer előfordul. Komolyabban akkor kell rá figyelni, ha a szag elviselhetetlenné válik, zavar, nem tudsz tőle másra figyelni, ill ha ezen kívül egyéb más halucinációd is van.


Kicsit kimerült lehetsz, nem eleget alszol, vagy felületesen, általában ez a leggyakoribb oka ennek, ill rendkívüli mentális terhelés, pl közeli hozzátartozó halála után az emberek 90 százaléka beszámol furcsa szag érzékeléséről úgy, hogy a szag/ illat forrását nem lehet beazonosítani. Nyílván a gyász egy elég megterhelő folyamat, tovább nem kell magyarázni.

2011. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Látom elég régi a kérdés,és örülök hogy válaszoltak rá bővebbe,egy ideje engem is foglalkoztatott a kérdés mert én is "szenvedek" ettől a dologtól.Egyébként is jobb szaglásom van mint pl páromnak,ez nem tudom miért van.De mostanában pl parfüm illatát is éreztem egy pillanatra pedig fürdés után voltam,és nem használtam parfümöt,a környezetemben se nagyon lehetett semmin...és nem ez az első eset hogy fura dolgokat érzek.
2016. nov. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sokféle dolog lehet. Lehet agyi dolog,túlvilági vagy betegség jele is.


Túlvilági: Egy már nem élő rokon,barát stb. üzen neked a szagok által. Általában ezek a szagok egyeznek a halálakor bekövetkezettkor.

Szerelmi: A parfüm és vagy bármi más lehet egy lányhoz köt,tudjuk hogy tetszik nekünk és az agyunk így próbálja kompenzálni a hiányát hogy azt érezzük amit pl. ha beszélgettünk vele és megéreztük a parfümjének az illatát.

Betegség: Skrizofénia,Alzheimer-kór vagy depresszióban megmutatkozó, úgynevezett fantozmia is állhat a háttérben

2018. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!