Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy cukorbeteg cukrot...

Ha egy cukorbeteg cukrot eszik rendszeresen (mondjuk nem tud róla hogy cukorbeteg), annak vannak tünetei?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nemrég derült ki egy rutinvérvizsgálat alkalmával. Akkor kiderült, hogy azért ittam többet (egyik reggel felkeltem és fél órán belül kb. 1 liter vizet ittam), viszketett kiszáradt bõr, nõgyógyászati gond. Akkor 13,9 az éhgyomri vércukorérték. Most diétával, mínusz 10 kg-val, már 7 alatti értékeim vannak, néha 4,7körüli, amit rosszul viselek, de megéri.
2016. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon komoly tunetei vannak.pl.labamputacio...
2016. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen cukorbeteg? 1-es típusú? 2-es?

2-es ehet, de csökkenteni kell a mennyiségét. Általában gyógyszerrel beáll a normális vércukorszint. Mindent lehet enni. Persze jobb, ha odafigyel az étkezésre.

1-esnél szigorúbb az étkezés, hiszen eleve az étkezéshez kell igazítani az inzulin beadását is.

2016. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rosszullét a fogyasztása után, ingerlékenység az éhségérzet miatt, folyamatos szomjúság, bőrszárazság, édesség utáni vágy, lassú sebgyógyulás, zsibbadások. Ezek az általánosak. De van aki tünetmentes, enyhék ezek.

Romlik a látás, a kézfejen van akinél a szőr eltűnik, férfiaknál merevedési gondok (ezek már a szövődmények, de ha valaki sose ellenőrzi akkor simán lehet, 15-20évig is lehet valaki cukros és nem veszi észre).

2016. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!