Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szervezet sötétben alváskor...

A szervezet sötétben alváskor termel melatonint, ezt tudom, de ha csak napközbeni alvás megoldott, szemfedő elég? Vagy a bőrfelületen át érzékeljük?

Figyelt kérdés

Elég sok mindenre kihat a melatonin (főleg immunrendszer), és érzem is a különbséget mikor ritkán este tudok menni aludni. Teljesen fedő reluxát vagy pincébe vonulást nem tudom megoldani, gyógyszeres pótlást pedig kerülném ha lehet, természetesen lenne jó amit saját szervezetem termel.


Előre is köszönöm a választ!


2016. máj. 11. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem gond világosban aludni, pedig sokszor kénytelen vagyok.

Ha úgy érzed szükséges lenne melatonint növelni, akkor nyugodtan beveheted gyógyszerként, nem véletlenül adják recept nélkül is.

2016. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a kérdésre szeretnék kapni választ.
2016. máj. 11. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:
elég a szemfedő, a bőröd nem érzékeli a napfényt.
2016. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Csak a szemedet kell letakarni, a melatonin-termelést a retinán keresztül befolyásolja a fény.


Rendszeresen világosban letudni az „éjszakai” alvást valóban nem ajánlott, még akkor sem, ha az ember úgy érzi, hogy nem okoz gondot.

2017. máj. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!