Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok és nagyon fáj...

15 éves vagyok és nagyon fáj a derekam mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
kb egy eve faj mar de neha annyira hogy menni alig tudok sokszor ugy megyek hogy csak fogom a derekamat es santitok mert ugy elviselhetobb. tesi orakon nagyon szoktam szenvedni mert bar voltam dokinak azt mondta csak novok semmi bajom de iszonyuan faj. van hogy az agybol ugy tudok kikelni reggel ha anyukam kitamogat a furdoig meg ugy mindenhova es utana elviselhetobb de nagyon sokszor szorulok tamogatasra. neha a labamba is kisugarzik a fajdalom es alig tudok menni ha pedig huzamosabb ideig ulok nagyon nehezen tudok felallni :( mi lehet a bajom a doki nem mond semmit pedig sok helyen voltam mar. valakinek volt mar ilyen? 15\L

2016. máj. 12. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a sok görnyedt ülés miatt fáj. Nekem is volt ilyen fájdalmam a helytelen ülés miatt. De helyes testtartással és kompenzáló tornagyakorlatokkal elmúlhat. Itt írnak róla részletesen:

[link]

Sok videó is tartozik ahhoz az oldalhoz. Például:

Jógagyakorlatok porckorongsérv ellen

https://www.youtube.com/watch?v=z7gV1uS8URc

De amíg fáj addig szerintem nem szabad tornáztatni, legfeljebb nagyon óvatosan, kíméletesen végezni kompenzáló mozgásokat. Egyik videón ún. denevérpadot (gravitációs állványt) is bemutatnak. Nem mindegy milyen gyógytornát végzünk ilyen esetben, mert van amelyik még árthat is. Például az előrehajolva történő sújemelgetés TILOS.

2016. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sújemelhetés helyett súlyemelgetés.
2016. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kamu
2016. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy csontkovácshoz.
2016. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Másik doki, aki tényleg megvizsgál, hogy mitől fáj a derekad. Helyedben nem vártam volna eddig.
2016. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, másik doki!
2016. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!