Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet szeptikus sokk vagy...

Ez lehet szeptikus sokk vagy vérmérgezés? Sürgős!

Figyelt kérdés
Kb olyan 3-4 óra körül összetörtem egy poharat és a szilánkjával megvágtam a bokámat pár mm-es seb és kicsit(!) mély is. Utána fertőtlenítettem parfümmel (mert más alkohol tartalmú dolog nem volt) letöröltem popsitörlővel a vért majd megint lefertőtlenítettem parfümmel és sebtapaszt raktam rá és elmentem fürdeni mert egyszerűen nagyon kalapált a szívem, majd megint sebtapaszt raktam rá ami most van rajtam. Azt olvastam hogy ez egy tünet és azóta is nagyon kalapál a szívem lehet olyan 130/perc. De semmi féle piros csíkot nem látok nem voltam/vagyok lázas, a vérnyomásomat nem érzem hogy alacsony lenne nem is fáj a seb nincs feldagadva nem lélegzek többet percenként 20-nál nem vagyok aluszékony sőt, mi több aludni sem tudok. Viszont a bokámtól a lábujjamig hidegek voltak a lábaim (most is hidegebb, mint a testem többi része) és nem tudom mit csináljak. Bocsánat ha hosszúra sikeredett.

2016. máj. 14. 06:02
 1/7 A kérdező kommentje:
!Bocsánat rossz kategória!
2016. máj. 14. 06:04
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Parfümmel nem volt okos dolog "lefertőtleníteni" de nagy bajod nem lesz tőle - szerintem.

A szíved meg azért kalapál, mert megijedtél, valamint a vérveszteséget próbálja kompenzálni.

2 óra alatt nem lehet vérmérgezést kapni - ahhoz idő kell...

Amit tehetsz: igyál sok folyadékot és ha van a környéken ügyelet, akkor menj el - de hidd el, nem lesz nagyobb bajod - nyugodj meg.

2016. máj. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
ha túlvagy a dolgon, akkor vegyél szépen a gyógyszertárban valami fertőtlenítőt, hogy legközelebb ne ilyen marhaságokat nyomj a nyílt sebedbe.
2016. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Ez sima pánik.
2016. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez hihetetlen, hogy hova "fejlődik" az emberiség!

"fertőtlenítettem parfümmel", "letöröltem popsitörlővel a vért majd megint lefertőtlenítettem parfümmel", "sebtapaszt raktam rá és elmentem fürdeni mert egyszerűen nagyon kalapált a szívem"

Komolyan mondom, egy alsós gyerek se csinál ilyen hülyeségeket.

"nagyon kalapál a szívem lehet olyan 130/perc"

Pulzus számlálásról hallottál már? 1 perc alatt meg tudod számolni saját magadnak a pulzusszámod.


"A szíved meg azért kalapál, mert megijedtél, valamint a vérveszteséget próbálja kompenzálni."

Vérveszteséget....

Sebtapasz van rajta.

Könyörgöm ne beszéljünk már vérveszteségről és a kompenzálásától.


"Amit tehetsz: igyál sok folyadékot és ha van a környéken ügyelet, akkor menj el"

Jó hogy nem a mentőket hívja egy karcoláshoz.


Ügyeletre az menjen, akinek komoly baja van.

Nem pedig az, aki egy ragtapasszal el tudja látni a sérülését.


Amit csinálj:

Hagyd abba a parfüm fújogatást, vegyél egy fertőtlenítőt (pumpás változatban is van) és legközelebb a fertőtlenítőt használd.

Ezzel meg semmi dolgod, max ha megint lefürdöd a ragtapaszt, ragassz rá egy másikat, de azt is csak a saját megnyugtatásodra (mert igazából nem lesz rá szükség)

2016. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 5-ös hozzászóló: lehet, hogy nem szakszerű, orvosi segítséget nyújtó, tökéletes választ adtam, de ha megnézed, reggel 7-kor rajtam kívül senki más nem próbálta megnyugtatni a kérdezőt (ahogy elnézem, felesleges volt törnöm magam, mert vissza se nézett, annyira sürgős volt), tehát én voltam az egyetlen, aki felébredés után néhány perccel egyáltalán megpróbált írni gyorsan.

Aztán: mivel NEM LÁTOD a sérülést, nem lehet azt mondani, hogy karcolás. Nekem van ismerősöm (hentes), aki hatalmas nyílt sebet (mély vágás) is csak karcolásnak hív és papírzsepivel meg szig. szalaggal tekeri be. Jó, nyilván a kérdezőnél nem ez áll fenn, de nem lehet tudni...


Szóval gratulálok, nyugodtan le lehet hülyézni, óvodásnak, dedósnak titulálni a segítő szándékút - legközelebb már nem fogok beírni. Már nem csak a kérdezők dorongolják le a válaszolókat, hanem a hozzászólók is.

Nem baj, mostanában már úgyis kérdések tömkelege nincs megválaszolva - többek között általam sem , mert már nincs energiám és értelme az időmet arra pazarolni, hogy a lehúzókat, ledorongolókat meggyőzzem. Most is elment egy csomó időm vele... lépek is.

Azon azért még gondolkozz el, hogy amikor Neked lesz majd szükséged egy válaszra, hogy fog esni, hogy senki nem fog válaszolni?

2016. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) úgy érzem jobban (sőt, teljesen jól) vagyok, de azért beszerzek egy rendes fertőtlenítőt. Örülök, hogy nem lett belőle baj. További szép napot.
2016. máj. 14. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!